Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » TB túlfizetésem van, mégis...

TB túlfizetésem van, mégis kiküldték a csekket?

Figyelt kérdés

TB túlfizetésem van 90e ft. A helyi nav irodában abban egyeztünk meg az ügyintézővel, hogy febrruárig nem kell fizetnem. A túlfizetés egy részét pedig visszakapom.


Erre kiküldik a csekket, hogy 2019 júliósától fizessek.


Ez most mi?



#csekk #TB #túlfizestés
2019. szept. 11. 12:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ezekben a NAV-os dolgokban nem úgy működik, hogy az egyenleg "feléléséig" nem kell fizetned, hanem ugyanúgy fizetsz mint eddig, csak x időpontban vissza tudod igényelni a túlfizetést, vagy ha akkor épp tartozásod van, akkor abból levonják.


De lehet, hogy rosszul tudom, szerintem a NAV ügyfélszolgálattal beszélj, mert ők fognak biztosat mondani.

2019. szept. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell foglalkozni azzal, ha csekken küldtek, és Neked ennek ellenére túlfizetésed van. Automata rendszer intézni, ami nem nézegeti naponta az adófolyószámládat.


Elteszed a csekket későbbi időkre, még jól jöhet.


A túlfizetést le lehet "élni" tehát amíg az kitart, addig nem kell fizetned az eü. szolg. járulékot. Persze ez csak akkor igaz, ha eü. szolg. járulékon van túlfizetésed. Ha más adónemen, akkor azon túlfizetésed van, míg a másikon akár hátralékod is lehet. Ilyenkor ajánlott a túlfizetést átvezettetni a hátralékos adónemre, hogy az is kifusson.


Az adóhatóság - jogszabály szerint - mindig a legkorábban esedékes tartozásra tudja be a befizetést, teljesen mindegy, hogy Te melyik hónapra szántad eredetileg.

Tehát ha Te befizetsz egy 2019. szeptember havi csekket és 2016. júniusából még van hátralékod, akkor oda fogja betudni a befizetést, tök mindegy, hogy mi áll a csekken.

2019. szept. 13. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem is túlfizetésem volt, ezért nem fizettem, de megoldották büntetőkamattal, hogy fizessek inkább.
2019. szept. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2 Igen, eü. szolg. járulékon van túlfizetés. Hátralékom sehol sincs, nem is volt.


Köszönöm a választ.

2019. szept. 13. 14:06
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nekem is túlfizetésem volt, ezért nem fizettem, de megoldották büntetőkamattal, hogy fizessek inkább."


Ezt a történetet meséld el légyszi, mert valami nem kerek benne... :)

2019. szept. 14. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!