Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kata utalás téves adószámmal?

Kata utalás téves adószámmal?

Figyelt kérdés

Sajnos a legutóbbi KATA utalásom alkalmával vettem észre, hogy a régi adószámom volt elmentve a banki űrlapon. A számsor ugyanaz mint a mostani, az utolsó 2 számjegy változott azóta. Nagyjából 6 alkalommal utaltam úgy, hogy a közleményben a rossz szám volt. Így is be tudnak azonosítani név alapján?Mert azt is szoktam írni. Vagy ilyenkor mi a teendő?

Köszönöm!



2019. szept. 16. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy ilyenkor mi a teendő?"


Ilyenkor az a teendő, hogy ha van ügyfélkapu regisztrációd, akkor belépsz és megnézed az adó folyószámládat, hogy azon van-e tartozás.

Ha van, akkor irány a NAV területileg illetékes irodája.

Ha nincs tartozás, akkor valószínűleg minden oké.


Ha valamiért nem tudod megnézni, akkor szintén NAV vagy ha van könyvelőd, akkor vele nézzétek meg.

2019. szept. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors segítséget!

Holnap mindenképp megkérdeztem volna a könyvelőt, vagy utána jártam volna a dolgoknak, de hirtelen megijedtem.

De már megnyugodtam, az alapján amit írtál, már meg is néztem ügyfélkapu keresztül és minden rendben van szerencsére. Örök hálám! 😊

2019. szept. 16. 22:12
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod, nekem itt mindig elhúzzák a válaszomat, amikor azt írom, hogy KATA-s utalásnál a nevet is mellé szoktam írni: "minek az", "felesleges", "az adószámból úgyis tudják", stb.


Most Te vagy az élő példa rá, hogy mégsem hüleség: lám-lám, ilyen apróság, és nem 300 ezer ft tartozásod van a NAV-nál, hanem 0 ft, azaz rendben van a számlád.


Örülök, hogy segíthettem (tulajdonképpen ezért jövök fel a gyakorira :-) ) és köszi a visszajelzést.

2019. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
De nem a név alapján tudta a NAV azonosítani, hoy kinek kell könyvelni az összeget. Azt írja a kérdező, hogy csak a utolsó 2 szám változott az adószámában. Az utolsó 2 számnak nincs jelentősége az azonosításnál, mert az "csak" azt jelzi, hogy melyik megyében van a vállalkozás. Azonosításban az első 8 szám a fontos. Ettől függetlenül be lehet írni a nevet is, az nem árthat.
2019. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!