Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Németországból rendelt csomag...

Németországból rendelt csomag után miért kell Áfát fizetni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam meg a vámkezeléses levelet, mert elvileg vámköteles a csomag. Egy nemzetközi cégtől rendeltem egy elektronikus eszközt, aki közvetlen a Németországi raktárából postázta nekem azt. A Posta annyival indokolta a dolgot, hogy nem a feladási cím számít, hanem a termék származási országa. Ami ugye Kína. Az értékesítőnek is írtam ezügyben, ő is furcsállta a dolgot, még sosem volt ilyen problémájuk. Amit írt nekem üzenetet azt továbbítottam a Posta irányába, de még mindig kitartanak amellett hogy vámköteles a termék. Ilyenkor mit lehet csinálni? Tényleg csak a származási ország számít és az nem hogy EU-n belülről küldik nekem az eszközt? Ilyen elven ha én mondjuk az eBay-en tovább szeretném adni a terméket akkor a leendő vevőnek újra Áfát és vámeljárási költséget kellene fizetnie?

2019. szept. 29. 23:56
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha tényleg Németország a feladás, nem kerülhet a csomag vámkezelés alá. Küldd el a feladási bizonylatot nekik (feladótól kérd el!)!
2019. szept. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az árut nem helyezték szabad forgalomba akkor fizetni kell. Ez úgy fordulhat elő ha vámraktárból vásárolsz. Mindig tisztázni kell az ilyet. Ha szabadforgalomban van az aru akkor a német afa t fizeted
2019. okt. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Végülis elálltam a csomag átvételétől. A Posta visszaküldte a cégnek. De persze vámkezelési díjat így is kellett fizetnem.

Kaptam az értékesítőtől egy dokumentumot amiben benne volt a termék pontos előélete, többek között az is hogy már átesett vámkezelésen mikor megérkezett Németországba. (Az általam fizetendő árban benne lett volna a németországi Áfa.) Ezt elküldve a Postának ők rá 3 napra visszaküldtek egy 10 oldalas válaszlevelet, tele jogszabályokkal, amikkel indokolták hogy igenis áfaköteles a termék. (Az alapkoncepció ugyan az volt, vagyis hogy a származási ország számít kizárólag.) Így elálltam az átvételtől. Hazahozattam az eszközt az egyik kinti ismerősömmel.

2019. okt. 10. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!