Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha fekete jövedelemből vásárol...

Ha fekete jövedelemből vásárolok lakást, okozhat neked kellemetlenséget a NAV? Mi a legrosszabb, ami történhet?

Figyelt kérdés
Sajnos a jövedelmem jelentős része bejelentetlen (kevesebbre jelent be a munkáltatóm) és ez a helyzet még évekig nem fog szerintem változni. Viszont lakást akarok majd venni. Mi bajom lehet? Valakinek van tapasztalata? Nyilván legokosabb lenne vállalkozásba vágni, hosszú távon le tudnám adózni rendesen a bevételem és nem kellene ettől tartani, de most ez van sajnos.

2019. nov. 8. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát semmi.


Nem dőzsölsz, nem árulkodsz róla, hogy ne szúrja senkinek a szemét az, hogy alacsony jövedelemből mi mindent meg nem engedhetsz magadnak.


Sajnos most ez van...

2019. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Nekem biztos nem.
2019. nov. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs illegalis vagy ezen felul gyanus dolog nem. En is ugy vettem hogy szulok tamogattak, en par eve dolgoztam csak nem is sokert. Es kijott ket navos a panelba korbeneztek se ennyi.
2019. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Bocs második, elgépeltem. :D nekem* vagy akárkinek, aki hasonló helyzetben van*
2019. nov. 8. 21:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát azért ez is ijesztő, hogy csak úgy kimegy a NAV. :,D Szar hogy ez az ország ilyen, hogy így lehet normálisan boldogulni, reméljük egyszer ez is változni fog... Én mindenképp fehéren akarok pénzt keresni majd, de ehhez el kell jutni arra a szintre, hogy vállalkozni tudjon az ember...
2019. nov. 8. 22:00
 6/10 anonim ***** válasza:

A NAV nem azért ment ki, hogy megnézze, miből vette.


Vagyon szerzéskor (ingatlan vásárlás is az), vagyonszerzési illetéket kell fizetni. Az illetéket a NAV szabja ki.

Az illeték alapjának meghatározásához bármikor megtekintheti a megvásárolt ingatlant a helyszínen.

Ők nem ellenőrök voltak, hanem az illeték osztály dolgozói.


Ha alacsony ár van a piachoz képest feltüntetve az adásvételi szerződésben, akkor megnézik, hogy tényleg annyit ér-e. Ha igen, akkor elfogadják a szerződésben lévő értéket, és arra vetik ki az illetéket, ha szerintük többet ér, akkor "felértékelik", és a magasabb érték után vetik ki az illetéket, mint amennyi a szerződésben szerepelt.

Ezért mennek ki és nem is mindenkihez.

2019. nov. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7-8 millió körül mentek azok a lakások, amilyet én is vettem 4,5 millióért. Mivel már gyakorlott vagyok, tudom, hogy az adásvételi szerződésbe mi mindent kell beíratni ahhoz, hogy ne jöjjenek ki a NAV-osok, és elfogadják, hogy annyi az annyi.

Első két lakásomra átlagban 1 milliót rádobtak mindig az illeték kiszabásához. A másodiknál fellebbeztem, kijöttek, megtekintették, és azt mondták: Jé tényleg átlagon aluli, ahogy kinéz (putri volt). Módosították az illeték kivetésről a határozatukat.

2019. nov. 9. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

"Hát azért ez is ijesztő, hogy csak úgy kimegy a NAV. :,D Szar hogy ez az ország ilyen..."

Nos, az a szar, hogy nagyon sokan gondolkodnak úgy, ahogyan te. Elfogadod, hogy a munkáltatód kevesebbel jelent be... (Ő nem szar munkáltató?) Egyrészt megalkuvó vagy, másrészt meg bírálod azokat, akik végzik a munkájukat. Felemás ember vagy, két gerincű. Persze, szar dolog lehet így élni...

2019. nov. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
31%
8. Te is igen felemásra sikeredtél. Abba bele se gondolsz, hogy sokan választhatnak: vagy elfogadják, hogy a munkáltató csak annyira jelenti be őket amennyire, vagy munkanélküliek lesznek. Igen, ha senki sem vállalná ilyen feltételekkel, akkor a munkáltató kénytelen lenne bejelenteni a teljes összeggel, vagy azt mondaná hogy akkor oké, nem kapsz a bejelentetten felüli összeget feketén. Lehet, hogy sokan tovább állnának, de mindig van aki a küszöböt rágja és bármilyen feltétellel elvállalja az adott állást, csak legyen mit ennie. Tehát a NAV-nak inkább a munkáltatók területén kellene vizsgálatódni.
2019. nov. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-nek: Alibi duma! Nem is tudom, mi lenne veled, ha nem lenne az az EGY cég a világon, amelyik téged feketén foglalkoztat... Ballagj tovább, tedd félre a belenyugvó kényelmedet, keress (és válassz!) egy normális céget. (Bármilyen meglepő, a cégek többsége "rendes", ha tartós berendezkedésre vágyik, a kamu cégek meg úgy is hamar megbuknak, ráadásul sokba is kerülhet a turpisságuk...)

Fárasztó az olyan általánosítás, mint hogy "mindenki azt mondja, mindenki azt csinálja, minden cég lop és hazudik, hogy túléljen", stb...

Persze ez annak kényelmes, aki nem is igazán akar dolgozni, csak próbál úgy tenni, mint aki majd megszakad a nagy munkahely keresgélésben....

2019. nov. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!