Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyi ideig tart megcsinálni...

Mennyi ideig tart megcsinálni egy ÁFA önellenőrzést? 2 hónapot is önellenőrizni kell miattam.

Figyelt kérdés

Gyomoridegem van mert miattam 2 hónapot is önellenőriznie kell a főkönyvelőnek. Augusztusba és szeptemberbe is kétszer - kétszer könyveltem le egy számlát, mert ha a számla sorszámában csak egy karaktert vétek akkor a program már nem jelez, hogy helló volt már ilyen bizonylat. A vállakozás meg szeret számláiból több példányt hozni. Nem tudom, hogy mondjam meg a főkönyvelőnek holnap. Ma láttam meg a szállító analitikán.


Kb mennyi ideig tart elkészíteni az önellenőrzést?


Előre is köszönöm a segítséget.


Egy gyakornok



2019. nov. 21. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Öt perc darabja, plusz a jegyzőkönyv felvétele .
2019. nov. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Könyvelő vagy? Nagyon kétségbe vagyok esve és nem tudom hogy, hogy fogom ezt a hibát holnap elmondani. A főkönyvelő nagyon kivan az önellenőrzésektől. Úgy jött le nekem, mintha ez valami időigényes dolog lenne. De ha nem valami hatalmas meló ezt megcsinálni akkor az egy kicsit megnyugtat.
2019. nov. 21. 21:44
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy dráma ez, nálunk rendszeresen kell önellenőrizni akár hosszú időszakra visszamenőleg is.
2019. nov. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jegyzőkönyv már csak hobbiból kell.
2019. nov. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát azért jó lenne ha figyelnél, de azért ettől nagyobb katasztrófa sose legyen! Ha nem is két perc, ettől még járható, ami gáz és ettől lehet ki, ennek az anyagi vonzata. Ha kétszer van benne egy számla (költségoldalon) akkor az áfa befizetéssel jár, és ez lehet az az ok, amitől kicsit kiakad.... Mert hülyén veszi ki magát, hogy mondassz x összeget a vezetőnek majd ez y-ra változik....
2019. nov. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem maga az önellenőrzés az idő, az tényleg csak pár perc. Az a több idő, míg kijavítod a könyvelést olyan állapotra, hogy lehessen önellenőrizni. De ha tényleg csak két számla volt lekönyvelve pluszban, akkor az sem túl sok idő. Nálunk az irodában készül jegyzőkönyv az önellenőrzésekről, szerintem hasznos dolog egyébként, érdemes foglalkozni vele, a jövőben sokat segíthet, ha van. Itt valóban a plusz fizetendővel lehet a probléma. Mindenki hibázik, emberek vagyunk, előfordul. De tényleg figyelj oda jobban, mert senki sem szereti azokat a gyakornokokat, kollégákat, akik sokat hibáznak.


Igen, könyvelő vagyok, egyes válaszoló voltam.

2019. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
50%
A főkönyvelő feladata hogy a rögzítési hibákat kiszűrje. Így ez csak részben a te hibád, sokkal inkább magamat okolnám a főkönyvelő helyében hogy a duplázódást nem tudta kiszúrni az áfa bevallás hónapjában
2020. febr. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! 😊
2020. febr. 24. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!