Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mi történik olyankor, ha a...

Mi történik olyankor, ha a NAV lefoglal egy üzletrészt?

Figyelt kérdés
A főnököm 75%-os tulajdonosa egy cégnek, amit most a tartozása miatt lefoglaltak. Ilyenkor ez a dolgozókat hogy érinti? Ráadásul nem százezer forintról van szó, amivel tartozik... Nekem nem említette, máshonnan tudtam meg, pedig ez már a hét elején történt. Remélem, ki tudja fizetni valahogy... Vagy különben elárvereznek a céggel együtt, mint dolgozót? Vagy mi?
2019. nov. 30. 02:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmi nem történik.
2019. nov. 30. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Állami maffia működésben, az.
2019. nov. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A cég is ugyanolyan tulajdon, mint egy ingatlan, autó, stb. Ha a tulajdonos tartozik a NAV-nak, a tulajdonát le lehet foglalni, ez történt most meg. Ez alapvetően semmit nem változtat meg a cég működésében. Igen, el is árverezhetik a tulajdonrészét, ebben az esetben a cég tulajdonosi szerkezete meg fog változni, ennyi történik.
2019. nov. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha a főnököd nem fizeti ki a magánjellegű (tehát nem céges) tartozását, akkor a lefoglalt üzletrészét árverésen elkezdik értékesíteni. Ha valaki megveszi, akkor már nem a főnököd lesz a cég tulajdonosa 75 %-ban.


Tehát nem a céget árverezik el, hanem a főnököd cégben lévő tulajdonrészét. Ez kizárólag a cég tulajdonosi szerkezetét borítja fel, mást nem.

2019. nov. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez egy mondhatni ilyen nagyon pici cég, ő és az anyja csinálják, én vagyok az egyetlen alkalmazott a felesége mellett. Ezért is furcsállnám, hogy egy ilyen "családi" (engem leszámítva) cég így felboruljon, hogy valami vadidegen legyen a többségi tulajdonos. Na mindegy, remélem, meg tudja majd valahogy oldani. Köszönöm a válaszokat.
2019. nov. 30. 14:36
 6/6 xswerdy ***** válasza:
gyakorta árvereznek ilyen kis cégekben lévő üzletrészeket, de nem nagyon van rájuk érdeklődés.
2019. dec. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!