Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A vállalkozásomba külföldről...

A vállalkozásomba külföldről szeretnék egy gépet beszerezni, de ezzel nekem el kell számolnom, és kell róla számla is, megtudom ezt oldani? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Jelen esetben alibaba.com oldalról rendelnék egy kb 1300 dolláros gépet + 300 dollár a szállítás. Megoldható ez , hogy én valahogy eltudjak számolni ezzel a géppel ? A lényeg az,hogy ez egy támogatott gépvásárlás és minden forinttal pontosa el kell számolni, ha nekem lenne rá "keretem" akkor nem kérdeznék ilyet . Köszönöm szépen előre is a válaszokat és mindenkinek szép napot kívánok !

2020. jan. 4. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Onnan nem fogsz számlát kapni, ez szinte biztos.
2020. jan. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1 Már miért ne kapna. Előre kell megbeszélni az eladóval, hogy kell róla számla és tud e adni, majd utána megvenni.


Amúgy csak kérni kell a számlát és adnak.

2020. jan. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen és gondolom ha van számla , akkor nekem még arra jön vám ugye? Tehát le kell vámoltatnom.
2020. jan. 4. 11:03
 4/8 anonim ***** válasza:
Vám a legkevesebb problémád, a 27 % ÁFA miatt aggódj!
2020. jan. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy kezdődik az egész, hogy ha EU-n kívülről vásárolsz valamit, akkor arra felszámolnak 27 % ÁFÁ-t. De nem ám a termék árára, hanem a termék+ posta árára. Így aztán az 1.600 dollárra fog menni a 27 % ÁFA.

Aztán jön még a Vám, a vámkezelés - nagyon nem 2 fillér lesz.


A következő gond: lehet, hogy ha kínai az eladó, akkor ad számlát, csak épp kínait, amit meg itthon se a NAV, se a könyvelő nem fog elfogadni.

Tehát nem csak azt kell megkérdezned, hogy tud-e adni számlát, hanem azt is, hogy ki tudja-e állítani angol nyelven?

2020. jan. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat !
2020. jan. 4. 11:26
 7/8 anonim ***** válasza:

"amit meg itthon se a NAV, se a könyvelő nem fog elfogadni."


De, elfogadják, ha minden adat olvashatóan, a valóságnak megfelelően rajta van.

2020. jan. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es, kínaiul? Ne viccelj már... :-)
2020. jan. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!