Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki cége 2012 óta nem ad...

Valaki cége 2012 óta nem ad le eredménykimutatást, sem mérleget, viszint az illető dolgozik és évi 20-30 milliót összeszed vele? Ez hogy lehet?

Figyelt kérdés
Szerintem bűncselekmény és szeretném jelenteni, de nem akarok lebukni.
2020. jan. 17. 15:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Es biztos, hogy az a ceg szamlazza a 20 millat, aminek a kimutatasat keresed? Vagy nem allit kinszamlat/nyugtat?
2020. jan. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Igen, nincs másik vállalkozása. Legtöbbször nem ad, mint ezeknél szokásos, de állít is ki nyugtát amikor kérik.


Pár éve volt bírsága is emiatt. Könyvelője van, azt is megcseszték.


Valószínűleg van konyvelve minden, de nem teszik közzé, vagy már az sem...


Tanultam számvitelt, de ez kötelező lenne.

2020. jan. 17. 16:30
 3/21 A kérdező kommentje:
Továbbá foglalkoztat is 1 vagy 2 embert általában, de azt is feketén, mert eleve nyugdíjas az illető.
2020. jan. 17. 16:33
 4/21 anonim ***** válasza:

Ma már adószám felfüggesztés és kényszertörlés jár ha nem adja le...


E beszámoló és adószámra keress rá.

2020. jan. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Megkerestem, tudom, hogyan kell és tisztában is vagyok a szabályokkal. Privátban, ha kell, megírom a céget.
2020. jan. 17. 19:01
 6/21 A kérdező kommentje:
Illetve az illető nem egyéni vállalkozó sem. Az is ellenőrizve.
2020. jan. 17. 19:20
 7/21 anonim ***** válasza:

KATA bt, nem ad be beszámolót.

Foglalkoztatás, honnan veszed, hogy feketén?

2020. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A nyugdíjas "munkása" napi szinten jár hozzánk. Naponta járnak dolgozni. De akkor bemásolom ide a privátot, amit írtam.


" üzenet: Szimplán egy pitiáner csaló, kicsalja az emberektől a kontár munkáért a több százeezer forintot. De sználát nem ad, mert "akkor annyival többet kellene fizetni, így számla nélkül 30-50.000 forinttal olcsóbb".


Illetve kapott ő is és a könyvelője is pénzbüntetést, meet nem tették közre az adatokat. Valamint most is folytat eljárást ellene a NAV, múltkor beszélték a kocsmában, hogy van a sógorának ismerőse, aki a korábbi Pénz és Vámügyőrségnél dolgozott, hogy intézze el neki. Gondolom valaki -jogosan- felnyomta, mert nem adott számlát. A többiről nem tudnak, hogy feketen mennyit dolgozik egy évben és állandói munkásai vannak.


Más elítéltek már ennyiért, ez meg szimplán átb..sza és megkárosítja az embereket."

2020. jan. 17. 19:26
 9/21 anonim ***** válasza:

Tegyél akkor név nélküli bejelentést, hogy feketén dolgoztat.

Kap egy ellenőrzést, és ennyi.


Ha ennyire képben vagy, hogy ki mit csinál

2020. jan. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Egyéb iránt, tanultam, de most utána nzétem neled, a KATA, nem azt jelenti, hogy mentesül a beszámolókészítési kötelezettség alól...


"lkalmazásával teljesíti.

13. Az adóalanyiság keletkezése és megszűnése

19. § (1)3

3 Megállapította: 2017. évi LXXVII. törvény 37. § (1). Módosította: 2018. évi XLI. törvény 54. § 7.

A kisvállalati adó szerinti adóalanyiság a választás állami adó- és

vámhatósághoz történő bejelentését követő hónap első napjával jön létre. A

bejelentést az erre a célra rendszeresített nyomtatványon, elektronikus úton

lehet megtenni. A kisvállalati adóalanyiság keletkezése napjával önálló üzleti

év kezdődik. Az üzleti év kezdetét megelőző nappal mint mérlegfordulónappal

üzleti év zárul, mely üzleti évről az adóalanynak az Szt. általános szabályai

szerint beszámolót kell készítenie, és az elkészített beszámolót letétbe kell

helyeznie, közzé kell tennie.

(2)4

4 Megállapította: 2012. évi CCVIII. törvény 54. § (2). Módosította: 2018. évi XLI. törvény 54. § 7."



Valamint már maga az bűncselekmény, hogy nem ad számlát. Gondolom papíron nincs bevétele. Ez önmagában bűncselekmény.


Másrészt olyan, hogy" névtelen" bejelentés nem létezik, esetleg, ahogy te is írod, papíron bedobva a kamerákat kikerülve. Ha telefonálsz telefonszám, helyadatokat, interneten meg az IP cím, ehhez a rendőrség hozzáfér, a NAV nem. Falun haverbak simán kiadják.

2020. jan. 17. 19:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!