Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez probléma a családi adókedve...

Ez probléma a családi adókedvezmény igénybevételénél?

Figyelt kérdés

2019 márciusában (vagy májusában) adtam le a nyilatkozatot, 1 főre, nem vettem igénybe a havi kifizetést, egy összegben szerettem volna.

Az egyik bérszámfejtő hölgy ma mondta nekem, hogy a nyilatkozatom nincs náluk, szóval most ez nem tudom mit jelent.


Megkaptam a személyi jövedelemadó bevalláshoz az összesített igazolást. Itt fel van tüntetve egy olyan, hogy:

"Az adóelőleg megállapításánál figyelembe vett családi kedvezmény összege: 66 670"


Akkor most nem úszott el az igénybevett összeg, igaz?


2020. jan. 27. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A 66670 Ft adóalap csökkentés az pont 10.000 Ft kedvezmény. Tehát egy hónapra már fel lett használva a családi adókedvezmény. A többi hónapra igénybe tudod venni egy összegben.
2020. jan. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez azt jelenti, hogy 1 havi adókedvezményt 1 gyerekre igénybe vettél. Nyilatkozatot csak akkor kell leadni, hogy azt akarod, hogy a munkáltató figyelembe vegye bérszámfejtéskor. Az a munkáltatót nem érdekli, hogy az adóbevallásoddal mit csinálsz.
2020. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha adsz le kitöltött nyilatkozatot a munkáltatónak, az azt jelenti, hogy év közben kéred a benne foglaltaknak megfelelően a családi kedvezmény érvényesítését a béred számfejtésekor.


A kiadott igazolást alapján 1 havinak megfelelő összeget 1 gyermek után "megkaptad" attól függetlenül, hogy a cég elhagyta a nyilatkozatod vagy sem.


Ha nem akarsz év közben érvényesíteni családi kedvezményt, hanem az év végi adóbevallásban visszamenőleg szeretnél élni a lehetőséggel, akkor nem kell leadni semmiféle nyilatkozatot a munkáltatónak. Üresen sem, kitöltve meg pláne nem!

2020. jan. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként nem probléma az eseted, a Neked járó családi kedvezmény "többi részét" a bevallásban érvényesítheted.
2020. jan. 28. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!