Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy van ez az adó 1%-os dolog?

Hogy van ez az adó 1%-os dolog?

Figyelt kérdés

Szóval.. öhm, nem tudom ,hogy van ez, ebben az adóévben ( ha van ilyen ) 2 hónapot tanulmányi szerződéssel kaptam ösztöndíjat, majd 1 hónapot dolgoztam 8 órába majd 5 napot.


Tőlem kérdi majd a nav, hogy mit teszek az adó 1%-al ?


21 éves vagyok, szégyen vagy sem, ez van ilyen buta vagyok, kövezetek meg.


2020. febr. 13. 19:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kiválasztasz egy szervezetet vagy egyházat akinek az adód 1%-át felajánlod. Ha nem ajánlod fel senkinek, akkor az államé lesz az adód többi részével együtt.

A szükséges adószámot a választott szervezet honlapján megtalálod.

2020. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De jogosult vagyok erre 3 hónap munka után?
2020. febr. 13. 20:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha volt bejelentett munkád, akkor vontak a fizudból adóelőleget. A bruttód 15%-át. Ebből a 15%-ból 1-1%-ot fel lehet ajánlani egyháznak illetve civil szervezetnek.

Tökmindegy, mennyit dolgoztál, ha csak 2 órát, akkor is fizettél adót. Ha csak 300 forintot, akkor annyit. Ebben az esetben 3 forintot tudsz felajánlani.

2020. febr. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2020. febr. 13. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!