Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Több iparűzési adó bevallást...

Több iparűzési adó bevallást elküldtem az önkormányzatnak, melyiket fogják elszámolni?

Figyelt kérdés
Kettő bevallást elküldtem 2ezer forintos eltéréssel, ezen bevallásokkal majd keresni fognak?

2020. febr. 16. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:
Illetve valahol ügyfélkapun megnézhetem, hogy van-e adótartozásom vagy milyen állapotban van az egyéni vállalkozásom?
2020. febr. 16. 22:32
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy bevallásod lehet, minden további az helyesbítés vagy önellenőrzés lehet csak. Hivatalosan az időben hamarabbit kell bevallásnak tekinteni, a későbbi alapbevallásokat pedig hibernálni kell. Némely önkormányzat elnézőbb mint a nav, vagyis akár egy telefonon vagy e-mailben kérhető, higy mrlyiket tekintsék bevallásnak. Önkormányzatfüggő az eljárás.


Az önkirmányzati portálon lekérhető adófolyószámlán látszódik, hogy van-e a település felé tartozás vagy túlfizetés.


Ugyanígy a mo.hu oldalon keresztül belépve az ebev szolgáltatásokba kérhető navos folyószámla.


Kamara oldalán belépve pedig látszódik feléjük az esetleges elmaradás.

2020. febr. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

2-es meglehetősen pontosan leírta, annyival egészítem ki, hogy az ügyfélkapun belépve az adófolyószámládon sem az iparűzési adótartozást, sem a kamarait NEM FOGOD LÁTNI!


Mindkettő adó módjára behajtható, mégsem jelentkezik az adófolyószámlán - így fordulhatott elő, hogy a 0-ás adófolyószámlám ellenére mégis leinkasszálták a bankszámlámat :-(

2020. febr. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy az önkormányzati portálon belépve lekérhető az önkormányzati adófolyószámla, amin látszódik az iparűzési adó is, láthatóak a túlfizetések/tartozások.


Valamint a kamara oldalán belépve látható a kamarai tartozás.


Egy szóval sem írtam, hogy ezek a navos adófolyószámlán látszódnak, külön-külön helyre kell belépni és lekérdezni az egyenleget. De mindegyik látszódik elektronikusan.

2020. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es, 4-es most mi bajod van?

Ezt írtam "2-es meglehetősen pontosan leírta, annyival egészítem ki,"


EGÉSZÍTEM KI. Azért egészítettem ki, hogy a kérdező ne járjon úgy, mint én, aki azt hitte, hogy ha az adófolyószámlája 0 tartozást mutat, akkor minden oké.


Meg azért, hogy másokat is felvilágosítsak, hogy milyen hülye egy rendszer ez, ahol az adók külön-külön vannak vezetve - hiába van egy adófolyószámlád.


Sokan nem tudják ezt. Nem Neked írtam, nem beléd kötöttem, hanem kiegészítettem, hogy mások ne járjanak úgy, mint én!!!

Erre lehúztok 0-ára... :-(


Na mindegy...Néha totál reménytelennek érzem, hogy SEGÍTSEK itt embereknek.

2020. febr. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is éreztem kötekedésnek amit írtál, csak nem értem a lényegét. Én is pontosan azt írtam, hogy külön-külön kell belépni. Szerintem nem volt értelme a kiegészítésednek, mivel világosan és részletesen le volt írva, hogy hova kell belépni és mit kell megnézni. Én is pontosan ezért írtam le, hogy az önkormányzati portálra és a kamarai oldalra is külön kell belépni és megnézni az egyenleget, mert a navoson nincs rajta. Ennyi, nem érzem én ezt kötekedésnek. A 0% pedig nem az én művem, valószínűleg a többség nem tartotta hasznosnak (valószínűleg pont a fentebb említettek miatt).
2020. febr. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én speciel hasznosnak ítéltem mindkettőtök kommentjeit, mert pont most futottam bele én is, hogy tartozásom van, amiről nem tudtam; rettentő hülye rendszer, hogy ennyi különböző helyen kell ellenőrizni...
2020. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!