Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan igényelhetem az adóviss...

Hogyan igényelhetem az adóvisszatéritést magánnyugdíj és egészségpénztári befizetésem után?

Figyelt kérdés
Mivel a tavalyi évtől már jövedelemnek számít minden, a cég által adott juttatás, így az eddig munkáltatói befizetésként könyvelt egészségpénztári és magányugdíjpénztári befizetés is már egyéni befizetésnek számít, tehát visszigényelhetek valamennyit az adójából. Viszont mivel többségünknek megcsinálta eddig az állam az adóbevallást, mert nem volt egyébb jövedelmünk, így most senki nem tudja, hogy a pénztárak által küldött befizetési igazolásokkal mit kell kezdeni? Csináljunk egyéni bevallást, vagy küldjük el a NAV-nak , és majd ők lekönyvelik?

2020. febr. 17. 11:31
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiképpen ne küldd el a NAV-nak, mivel nincs is hova és nem is tudnának mit kezdeni vele.


Amúgy ezeket a befizetéseket is látja a nav, szóval a tervezetedben már benne lesz. De ha kaptál igazolást, akkor nagyjából 1 perc alatt kitölthető és beküldhető az adóbevallás és akkor le van róla a gond. Egyébként nem tudom, hogy tudod-e, de azt a pénzt te nem visszaigényled, hanem átvezeted. Szóval a befizetésed 20%-át nem fogja visszaadni neked a nav, hanem az ez vagy mnyp számládra vezeti rá, mint befizetést.

2020. febr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen ezt tudtam, hogy azt nem adják vissza, hanem az egyéni számlára utalják.

Köszönöm szépen a segítséget!

2020. febr. 17. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!