Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikor kell ÁFA-t fizetni...

Mikor kell ÁFA-t fizetni kisvállalkozásra?

Figyelt kérdés
Van egy weboldalom ahol ruhákat árulok, de még csak most lett kész szóval még nem adtam el semmit. Valahol olvastam, hogy elég 100.000 Ft bevétel után ÁFA-t fizetni. Ez igaz?
2020. febr. 24. 08:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég keszekusza. Nem tudom ez a 100 ezer honnan van, de baromság, ilyen nem létezik. Áfakörös vagy egyébként biztosan? Az adószámodban a hátulról harmadik számjegy mi? 1 vagy 2? Mivel láthatóan nem értesz a dolgokhoz, ezért kizártnak tartom, hogy helyesen ki tudj tölteni egy áfabevallást :\ Ajánlanám szakember bevonását.
2020. febr. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ajajajajjj. Könyvelőt keress, de azonnal, mert durván keveredik nálad minden. Ha áfakörös vagy minden bevételed után áfát kell fizetni, persze a költségek elszámolásával ez csökkenthető. Az áfabevallás gyakoriságáról a navos törzsadatokban tudsz utána nézni ebev portálon keresztül ügyfélkapus bejelentkezés után.

A 100 ezer Ft, az arra vonatkozik, ha adóalany részére 100 ezer Ft áfatartalom feletti számlát állítasz ki, akkor azon számla adatait meg kell küldeni a navnak. Július 1-től áfatartalomtól függetlenül minden számla adatot be kell küldeni.

Ne sajnáld a pénzt könyvelőre, mert semmit nem értesz hozzá és nagy bajok lehetnek ebből.

2020. febr. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, van nálad kavar a fejben nagyon... az ÁFA, azaz Általános Forgalmi Adó az nem határhoz kötött... Szerintem nagyon-nagyon sürgősen beszélj egy könyvelővel, mert ha ezzel gondod van, akkor el sem tudom képzelni, a többi adónemmel mit művelsz, hogyan veszed ki a saját részed, egyáltalán milyen adónemet választottál a vállalkozásodhoz, stb.


Szakember, de sürgősen!!

2020. febr. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Hú, most kiégtem.


Miért nem keresel fel egy könyvelőt?


Üdv: egy könyvelő

2020. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!