Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Valaki tud esetleg segíteni...

Valaki tud esetleg segíteni mennyi családi kedvezmémy igényelhető vissza 2019. évben?

Figyelt kérdés

2019 összes bruttó jövedelmem 2 100 103Ft,2 gyermekem van (az egyikre csak fél évig kaptam a családi pótlékot)

Leirná nekem valaki részletesen a menetét, hogyan tudom megkapni mennyi adót tudok visszaigényelni éves szinten egyösszegben



2020. márc. 13. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Két gyerek esetén gyerekenként havonta nettó 20 ezer kedvezmény jár. Egész évre 480 ezer járna, ebből vond ki azokat a hónapokat, amikor az egyik gyerekre nem voltál már jogosult.
2020. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én úgy számoltam, hogy 360 000ft, de a könyvelő aki csinálta az adóbevallásomat az 299 998ft visszaigényelhető adót számolt ..ezt hogyan?
2020. márc. 13. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem vagyok benne biztos, hogy a könyvelő jól számolt, de hangsúlyozom, én laikus vagyok. A nav tájékoztatójában van egy ilyen példa:

"Ha a szülők egyik gyermeke középiskolás, a másik 23 éves egyetemista, akkor a család kétgyermekes családnak minősül"

Szerintem ez vonatktozik rátok. 6 hónapig (?) jár mindkét gyerekre a fejenként 20 ezer, meg utána 6 hónapig egy gyerekre a 20 ezer, és az valóban 360 ezer.

300 ezer úgy jön ki, ha a 6 hónap után a kisebb gyerekre az egy gyerek után járóval számolunk, akkor az 6x40 ezer plusz 6x10 ezer.

De majd valaki megmondja, aki jobban ért ehhez.

2020. márc. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet a 300.000 és a 360.000 Ft is helyes, attól függ, hogy miért szűnt meg a családi pótlékra való jogosultság.
2020. márc. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Betöltötte a 20.életévét
2020. márc. 13. 11:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor a 360.000 a helyes, a könyvelő rossz kóddal számolta a nagyobb gyereket. 2-es,azaz eltartott kódot kell írni. Ő a 0-ás kódot használta valószínűleg.
2020. márc. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket!

Mely esetekben helyes ez az elszámolás?

2020. márc. 13. 12:44
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mely esetekben helyes ez az elszámolás?"


Melyikre gondolsz?


Ha például 2 gyerek közül valamelyik gyerek "kiesik" abból a körből, aki után családi pótlék folyósítható, de egyébként tanul (tehát eltartod), akkor a családnagyság szempontjából ezek után sem 1 gyerekesnek számítasz, hanem 2 gyerekesnek, de csak az egyik után jár családi pótlék, ez által családi kedvezmény is. Viszont így is családi pótléknál a maradék gyerek után a magasabb összeg jár, amíg a másikat is eltartod, továbbá a családi kedvezménynél is a magasabb összeggel számolhatsz a "maradék" gyerek után is.

A bevallásnál a gyerekeket minősítő kód figyelembevételével számol a rendszer összeget. Ha rossz a kód, más kedvezményösszeg jön ki.


A családi pótlékra jogosult gyermek kedvezményezett eltartott, a "maradék" gyermek eltartott (létszámba beszámító) kódú a családi kedvezmény számolásánál (2 gyermekes családnagyság jön képbe).


Ha a kieső gyermek már nem tanulna, akkor kedvezménybe nem számítható lesz, így a maradó gyerek után alacsonyabb összeget lehet érvényesíteni családi kedvezményként is (1 gyerekes családnagyság jön képbe), és alacsonyabb összeg jár családi pótlékként is.

2020. márc. 14. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!