Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Kedvezményezett eltartott...

Kedvezményezett eltartott abban a hónapban is, mikor főállásban KATA-s voltam? Részletek lent.

Figyelt kérdés

2019. 07-08.hóban főállású KATA-s voltam, előtte, utána munkaviszonyban dolgoztam.

A kérdésem, hogy az adóbevallásomban a két ovis korú fiamat hogy jelölejem erre a 2 hónapra?

A feleségemmel közösen érvényesítjük az adókedvezményt. A 03-as lap alján be kell jelölni az összes hónapot, vagy a július-augusztust hagyjam üresen? Köszönöm szépen, aki segít.


2020. márc. 18. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jogosult voltál a családi pótlékra, akkor végig kedvezmlnyezett.
2020. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lényegtelen a foglalkoztatás, ha jogosult voltál 07-08. hónapban utánuk családi pótlékra, akkor kedvezményezett eltartottnak minősülnek.
2020. márc. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. márc. 19. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!