Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell a TB-t utalni a...

Hogyan kell a TB-t utalni a NAV felé?

Figyelt kérdés
A számlaszámot tudom, és hogy az összeg 7710 forint, de a közleménybe minden egyéb nélkül csak az adóazonosítót kell beírni? Azt sem, hogy "adóazonosító kettőspont", semmit csak a számjegyeket? Név sem kell ott szerepeljen, csak 10 darab szám?

2020. márc. 23. 22:45
 1/8 anonim ***** válasza:

A nyomtatványt kitöltötted? Beküldted ügyfélkapun?

Utána csak adóazonosító minden nélkül, igen.

2020. márc. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, fizettem is, csak eddig csekken.
2020. márc. 23. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Tudtommal robot végzi az azonosítást, és felismerik az adószámot magáról a számról.
2020. márc. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
* és az adóazonosítót is
2020. márc. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is emiatt voltam bizonytalan, hogy egy ember csekkolja-e le, vagy van-e valami pontos formula, amit egy automatika azonosít, és akkor nem mindegy mi szerepel a közleményben.
2020. márc. 23. 23:51
 6/8 anonim válasza:
100%
Közleményben az azonosító számod.
2020. márc. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adóazonosító jeleddel kezd mindig a közleményt. Ha semmi mást nem írsz be, de azt helyesen, akkor hozzád könyvelik a befizetést.


Ha mást is akarsz közölni a NAV-val, azt írhatod nyugodtan utána (például a neved, vagy bármi mást). :)


Akkor van gond, ha minden mást írsz, csak éppen az adóazonosítódat nem, mert ilyenkor nem tudják beazonosítani, "röppályára" helyezik a befizetést, aztán egy dolgozójuk azt turkássza egész nap, hogy ki fizette be, és kinek szánta eredetileg a befizetést.

Így esik meg könnyen, hogy rossz helyre könyvelik fel és soha nem derül ki, ha valaki nem reklamál az érintettek közül.


Azért tették kötelezővé azt, hogy csekket kizárólag úgy adnak ki, hogy az adóazonosítód rajta van, ha a neved nem is. :)

2020. márc. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. márc. 25. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!