Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Munkanélküli segély jár nekem?

Munkanélküli segély jár nekem?

Figyelt kérdés

3 éven belül pontosan 366 nap munkaviszonyom volt, ami épp hogy eléri a minimumot (sajnos nem mindenhol voltam bejelentve). Előtte még tanultam.

Ez a 366 nap 3 munkahelyen jött össze.

1.) 27 nap 4 órás legkevesebb összeggel voltam bejelentve.

2.)98 nap 4 óra legkevesebb összeggel voltam bejelentve.

3.)241 nap 8 óra legkevesebb összeggel voltam bejelentve.


Ezek alapján jár segély?


Munkaviszony megszünése után hány nappal kell igényelni, ez meg van szabva?

Most a veszélyhelyzet miatt lehet ez igényelni? Személyesen vagy Ügyfélkapun is lehet?



Köszönöm a segítséget!


2020. márc. 24. 15:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Rosszul írtam: a 2. munkahelyen csak 2 órára voltam bejelentve.
2020. márc. 24. 15:45
 2/7 anonim ***** válasza:
2020. márc. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

folytatom.... Itt a hivatalos információ, kormányhivatalnál kell intézni, és itt fel van sorolva, mit kell hozzá bevinni:


[link]

2020. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

És még ezt sem árt figyelembe venni!


[link]


"2. Mennyi ideig jár az álláskeresési járadék, mekkora összegre számíthatok?


Minden 10 nap jogosultsági idő 1 nap járadékfolyósítási időnek felel meg. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy ha valaki az állása elvesztése előtt 3 éven keresztül folyamatosan munkaviszonyban volt, akkor 90 napig kapja a járadékot, ha viszont épp a minimálisan megkövetelt 360 napot dolgozott, akkor csak 36 napig."

2020. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy mikor igényled, az a fontos, hogy az igénylést megelőzp 3 évet nézik. Ha jól értem, amit írtál, akkor neked érdemes minél előbb menni, mert ha 2 hét múlva mész, akkor már lehet, hogy csak 355 napod lesz.
2020. márc. 24. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
11%
Persze, az embereknek minden JÁR, ingyen albérlet, ingyen pénz, orvosi ellátás csak azért, mert valaki megszülte őket
2020. márc. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
77%

Az ellátás igénylését közvetlenül megelőző 3 éven belül legyen legalább 360 nap biztosítotti időd (például munkaviszony).


10 nap biztosítotti idő után jár 1 nap ellátás.


"Munkaviszony megszünése után hány nappal kell igényelni, ez meg van szabva?"


Nincs, igényelni sem kötelező. De ha élni szeretnél vele, akkor ne a legutolsó napon kérvényezd, nehogy éppen kiess a feltételből.


Vagyis például, ha Neked március 24-én megszűnt a legutolsó munkaviszonyod, és az előzmények alapján március 24-én van 362 napnyi jogviszonyod az ellátás érvényesítéséhez, akkor március 26-án legkésőbb igényelned kell az ellátást, mert egyébként nem felelsz meg a minimum feltételeknek ha mondjuk március 27-én kérelmezed azt. Március 26-án még meglesz a minimum 360 napod, de március 27-én már csak 359 napod lesz.


Oké a feltételek meglétének vizsgálata?


A fenti csak egy példa volt...

2020. márc. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!