Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 4 évvel ezelőtti tb tartozás!...

4 évvel ezelőtti tb tartozás! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Az ügyfélkapumban kotorászva rá kellett jöjjek, hogy kb fél év tartozásom van. Amikor kijártam a sulit, elmentem 2 éves felnőttképzésre, és a szüleim kérvényezték a városi önkormányzatot, hogy vállalja a tb-met arra az időre.Ezt egy ideig Édesapám intézte, de sajnos nem sokra rá meghalt, Édesanyám pedig nem tudta, hogy Decemberben le fog járni tb-m és nem ment vissza az önkormányzathoz Decemberben, így abban a hitben töltöttünk el fél évet, hogy a tb-met fizeti az önkormányzat. Utána elkezdtem dolgozni, és a munkáltató állta a tb-t de arra a fél évre kiesés van. Ilyenkor lehet kérelmezni a tartozás elengedését? Ha igen hogyan? Sajnos most nem tudnék kifizetni annyi pénzt, főleg, hogy fizetetlen szabin vagyok.. a NAV-nak még nem szúrt szemet a dolog, de rendezni szeretném valahogy.. Ilyen helyzetben jár büntetés ha észreveszik, vagy csak visszamenőleg kifizettetik?

2020. ápr. 17. 14:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Várj még 1 évet és elavul :)
2020. ápr. 17. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
78%

Az ilyen tartozás adó módjára behajtható.


Bízz benne, hogy utólag nem veszik észre... :)

2020. ápr. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Ha kinyit a munkahelyem nem baj ha kifizettetik, csak attól félek, hogy kapok büntit is amit viszont már nem biztos, hogy ki tudnék fizetni :(
2020. ápr. 17. 14:26
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Még ha büntetnek is akkor is lehet kérni halasztást és/vagy részletfizetést, szóval hajléktalanná biztos nem fognak tenni.
2020. ápr. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat.. De akkor is félek :(
2020. ápr. 17. 14:42
 6/15 A kérdező kommentje:
Visszamenőlegesen az önkormányzattól nem lehet segítséget kérni, hogy átvállalja? Eredetileg amúgy is vállalták, hogy fizetik, meg fizették is egy ideig csak ez nem lett megújítva.
2020. ápr. 17. 14:51
 7/15 A kérdező kommentje:
Most rákérdeztem anyámnál, ő 100% biztosra állítja, hogy bement a kezdeményezéskor is, meg lemondáskor is. .Ezekszerint az önkormányzati dolgozó rontotta el..? Ilyen helyzetbe mi a teendő?
2020. ápr. 17. 17:08
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Az önkormányzat nem "átvállalja", hanem menesít a fizetás alól. Az eredmény ugyanaz, neked nem kell fizetned, csak a pontosság végett.

Viszont a mentesítést soha nem utólag adja, hanem attól a naptól, amikor igényled.

A TB tartozás elévül annak az évnek az utolsó napjától számított 4 éven belül, amikor az adót meg kellett volna fizetni. Ha volt végrehajtási cselekmény, ez meghosszabbodik fél évvel.

Én nem aggódnám túl ezt a kb 40 ezer Ft-os történetet. Ha valaha megkeresnek miatta (nyugi egy levéllel kezdik, amiben érdeklődnek, volt-e jogviszonyod az időszakra, nem azzal, hogy viszik a házad), kérhetsz rá automatikus részletfizetést.

Minimális késedelmi kamat mehet rá, illetve elvileg kiszabható büntetés bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt, de ilyen ügyben ezt még szerintem senkinél nem alkalmazták.

2020. ápr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha édesanyád újra beadta a kérelmet az önkormányzatnál, amikor a mentesítésed lejárt (mondjuk nem értem, hogy intézhette ezt helyetted), arról kellett kapnia egy papírt, hogy a kérelmet átvették.

Azon rajta van, hogy hány napon belül kell határozatot hozniuk. Ha ez nem történik meg, panaszt lehet tenni. Viszont nem tudom, évekkel az esemény után erre van-e még lehetőség.

2020. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Kőszönöm szépen a választ!
2020. ápr. 17. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!