Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Most akkor kell még adót...

Most akkor kell még adót fizetnem, vagy sem?

Figyelt kérdés

A tavalyi évben volt egy kevés önálló tevékenységből származó jövedelmem. A könyvelőmnek át is adtam az erről szóló bizonylatokat, aki kiszámolta, az ez alapján befizetendő adóelőleget, amit idén januárban be is fizettem.

Nemrég beadta az SZJA bevallást is, és szólt, hogy fizessem be az adót, aminek az összege kb. ugyanaz, mint amiket januárban is megadott.

Szóval akkor most megint kell fizetnem ugyanannyit, mert amit év elején elutaltam, az még nem az összes adó volt? Vagy csak elfelejtette, hogy az már egyszer be lett fizetve?


Az adófolyószámlámon egyébként az SZJA és a szocho oszlopban az eddigi összegek is többletként jelennek meg, szóval ezért sem értem.


Van itt esetleg könyvelő, vagy adózásban jártas, aki felviláígosítana, hogy kell-e fizetnem most, vagy sem?



2020. máj. 5. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ennyi adatból így látatlanban senki se tudja megmondani mi az igazság....
2020. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha megmutatod az adófolyószámlád és az adóbevallásod, akkor meg tudom mondani.
2020. máj. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, ezeket este tudom átküldeni, addig is körülbelüli számokban felvázolom, miről van szó, hátha ez segít:


Tehát: a szóban forgó jövedelem kb. 200.000 Ft volt


Ebből januárban előlegként befizettem, ha jól emlékszem közel 60.000 Ft adóelőleget.


Most, a bevallás benyújtása szerint pedig könyvelőm szerint ismét fizetnem kéne kb 50.000 Ft-ot.


Mivel még sosem volt ilyesfajta bevételem, ezért nem tudom, hogy tényleg tévedés történt, vagy reális, hogy kb. 200.000 Ft bevételre kb. 110.000 adót kell összesen befizetni?


Remélem, így már jobban érthető, mi a dilemmám, még ha a számok nem is forintra pontosak.

2020. máj. 5. 13:36
 4/8 A kérdező kommentje:

Vagy, hogy ne bonyolódjunk ennyire bele, felteszem a kérdést egyszerűbben:

Ha a tavalyi évben volt mondjuk 200 000 Ft önálló tevékenységből származó jövedelmem, akkor azután kb. mennyi adót kell fizetnem???

2020. máj. 5. 13:48
 5/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem az eszja portálon csinálod (agy legalább nézed meg) a bevallást? Beírod az adatokat és kiszámol neked mindent.
2020. máj. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Így látatlanban annyit tudok mondani, hogy a kb 60ezer ft adó a realitás erre. Valszeg a könyvelőd elfelejtette, hogy már fizettél, ezért fizetteti be még egyszer. Viszont ha ez az eset áll fenn, akkor válts könyvelőt, mert ilyet azért nem illik.
2020. máj. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
78%
A többlet azért jelentkezik az adófolyószámládon, mert még valószínűleg nem adtad be az szja bevallásodat. Ha beadod, akkor előírják a fizetendő adódat, így jó esetben kiegyenlítődik a tartozik-követel oldal az adófolyószámládon. Ha még utána is mutatkozik adóhiány azt május 20-ig be kell fizetned.
2020. máj. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi az infókat. Közben sikerült beszélnem a könyvelőmmel is, kiderült, hogy tényleg ő tévedett, és nincs már több befizetni valóm.


Egyébként eddig mindig mindent precízen megcsinált, az 5 év alatt, mióta könyvel nekem, most hibázott először. Emiatt nem haraptam le a fejét, fő, hogy tisztázódott a dolog, midnenki tévedhet :)

2020. máj. 7. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!