Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Végrehajtást vonhatnak le ha...

K.Reni kérdése:

Végrehajtást vonhatnak le ha más személy nevén van a számla?

Figyelt kérdés

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok , hogy ha nekem van egy bank számlám ami az én nevemet van és sehol nincs feltüntetve a párom akkor az ő fizetése ami erre a számlára megy azt le tudják e venni végrehajtás miadt .

Ez az összeg 280Eft amit a teljes fizetéséről akarnak levonni . Én úgy tudom hogy a fizetésének minimum 33% és maximum 50% lehetséges levenniük.

De ha a fizetése pont az említett összegű és ezt az összeget teljesen leakarják vonni olyat megtehetnek ?



2020. máj. 5. 13:19
 1/4 anonim ***** válasza:

A végrehajtó megkereste már a bankodat valószínűleg, és inkasszókérelmet nyújtott be a tartozásra.

A számládról a bank úgy inkasszál, hogy 70.000 Ft-nak mindig kell maradni rajta. Ez esetben a 210.000 Ft-ot inkasszálja, neked marad 70.000, és a tartozásból is marad 70.000, ezt majd a következő hónapban utalja át a bank a végrehajtónak (illetve akkor és annyit, az egyenleg 70.000 Ft fölé megy a számlán)


A megoldás: ne a Te számládra menjen a fizetés, ha még nem késő.

2020. máj. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Itt most valami nem tiszta: kié a tartozás?

Ha a tied, és a számla is a tied, akkor inkasszó esetén senkit nem érdekel, milyen pénz megy rá, szinte mindet levehetik.


Amit te írsz, hogy 33% vagy 50% levonás, az nem inkasszó. Az az, mikor a végrehajtó a munkáltatódat keresi meg, és a bérszámfejtő már eleve levonja a béredből a tartozást, azt átutalja a végrehajtónak, és a különbözetet kifizeti neked.

Ennél súlyosabb az inkasszó, amikor a számládról viszik, amit tudnak. Ott nem hagyják meg a fél fizudat, sőt ha érkezne rá egy több milliós örökség, vagy bármi hasonló, azt is viszik egy az egyben.


Ha a számla a tied, és a tartozás a párodé, akkor már más a helyzet. A számládhoz ebben az esetben nem nyúlhatnak, csak a 33 vagy 50% letiltás jöhet szóba.

2020. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Osztom az előttem szóló válaszát.


Ez így van...

2020. máj. 6. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket
2020. máj. 11. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!