Első Szja bevallás?

Figyelt kérdés

Nyártől februárig dolgoztam az egyetem mellett (első éves vagyok) egy cégnél gyakornokként,diákszövetkezeten keresztül.

Ez lesz életem első szja bevallása.

Tud valaki segíteni? Jól tudom,hogy annyi a dolgom,hogy belépek az ügyfélkapura és ott egyszerűen rámegyek az elfogadásra és kész?



2020. máj. 17. 16:25
 1/4 belapus ***** válasza:

Még csak jóváhagyni sem kell, automatikusan a NAV által kitöltött bevallás tervezet válik elfogadottá május 20-a után.

Az eSZJA felületen megnézheted, és ha egyetértesz a tervezettel természetesen elfogadhatod.Ha nem, módosíthatod.

Alternatív megoldásként letöltheted és telepítheted az ÁNYK-t.Azon is kitöltheted és beküldheted.

2020. máj. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mielőtt rámész az elfogadásra, azért nézd meg, egyetértesz-e vele, vagyis nem írja-e, hogy fizetned kell.

Adókedvezményre nem vagy jogosult? Diákként gondolom, gyereked nincs, de rengeteg betegségre is jár. (Csak megemlítettem, hátha jár, csak nem is gondolsz rá)

2020. máj. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem,köszi,tehát még el sem kell feltétlenül fogadni?

Nincs gyerekem, semmi betegségem sincs :D

A diákszövetkezet adott egy nyomtatványt erről az adótervezetről,amikor még kiléptem.

Gondolom azt a kettőt kell összeegyeztetnem az ügyfélkapun ha szeretném.

2020. máj. 17. 18:06
 4/4 belapus ***** válasza:
Amennyiben van Ügyfélkapud, érdemes leellenőrizni.Ha már beléptél, akár el is fogadhatod.Ha a kétszer 1 %-ot fel akarod ajánlani, megteheted, mert azt nem fogják helyetted kitölteni.
2020. máj. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!