Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Július 1-től kötelező lesz...

Július 1-től kötelező lesz minden számlát jelenteni a navnak, alanyi adómentes katásoknak is?

Figyelt kérdés

Számlázó programot használok, a nav online számla oldalán milyen legyen majd az adatszolgáltatás típusa? Gépi számla rögzítése, a számla típusa meg egyszerű vagy normál?


Köszönöm



2020. máj. 30. 15:22
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha magánszemélynek számlázol pl, akkor azt még nem lesz kötelező jelentened. De amúgy nem értem, ha számlázóprogramot használsz, akkor miért nem kapcsolod össze a navval és akkor nem kell kézzel jelentgetned.
2020. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyósom is katás és ő is emiatt aggódott a minap. Google első találat, július 1-től az adószámmal rendelkezőknek kiállított számlákat kell jelenteni. Nem vagyok vállalkozó, de ezt még én is értem.
2020. máj. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha számlázó programot vagy weboldalt használsz(pl számlázz.hu), akkor a nav online számla oldalon kell csinálni egy technikai felhasználót és a generált kulcsokat be kell írni a számlázó program megfelelő részébe. Innentől kezdve automatikus az adatszolgáltatás, nem kell kézzel bevinni az adatokat, mert a számlázó magától megcsinálja. Max ha kézi számlatömbből írsz számlát azt kell bepötyögni, de Dec 31ig csak azt kell amit cégnek vagy egyéni vállalkozónak állítottál ki.

Ha gépi számlázást használsz az első bizonylat kiállításától 30 napon belül a SZAMLAZO nyomtatványon be kell jelenteni a NAVnak milyen programot/weboldalt használsz.

2020. máj. 31. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!