Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ez elmúlt évben lakó ingatlant...

Mi a fene kérdése:

Ez elmúlt évben lakó ingatlant adtam el. Ebben az évben üzlethelyiséget szeretnék vásárolni.Az eladott ház értékét le lehet-e vonni, az üzlet vásárlása után fizetendő illeték alapjából ?

Figyelt kérdés

2020. máj. 31. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor jársz a legjobban ha ezt online megkérdezed a NAV-tól. De gyanítom nem lesz a válasz, hacsak azt az ingatlan nem ugyanannak a cégnek a nevében adtad el, mint amire most vásárolni akarsz.
2020. máj. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 xswerdy ***** válasza:

1-es: a válasz valóban nem. de céget ne keverj ide, a cserepótló vétel illetékkedvezménye csak magánszemélyre vonatkozik, és csak ha az eladott és a vásárolt ingatlan egyaránt lakóingatlan.


Cégekre is vonatkozik kedvezmény, de csak ha üzletszerűen ingatlan adásvételekkel foglalkozik, akkor csak 2% a vagyonszerzési illeték, nem 4.

2020. jún. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak, köszönöm, igy gondoltam én is./sajnos/
2020. jún. 1. 13:18
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha ennyire képben van, írd már le az illeték mértékét !ne kelljen keresni.
2020. jún. 1. 13:20
 6/7 A kérdező kommentje:
4 % ?
2020. jún. 1. 13:21
 7/7 xswerdy ***** válasza:
igen, az általános mérték minden ingatlanra 4% (1 milliárdig)
2020. jún. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!