Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy KATA-s könyvelő?

Figyelt kérdés
Szeretnék KATA-s lenni, viszont a (számlázásokkal/)könyvelésekkel/határidőkkel nem szeretnék foglalkozni. Mennyibe kerül havonta egy könyvelő, aki ezt intézné? Ha jól tudom több cég is foglalkozik ezzel. A számlák külföldre (EU-n belülre és kívülre egyaránt) és Magyarországra is mennének, változó rendszerességgel.

2020. jún. 5. 18:23
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó, több változó is közrejátszik.

Nekem van kb 15-20 katás ügyfelem, akinek könyvelek, 5-20 ezer forint közötti könyvelési díjjal.

2020. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém havi 5ezerért csinálja.
2020. jún. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
1. Igen, sejtettem, hogy sok mindentől függhet. Mik a főbb tényezők?
2020. jún. 5. 18:34
 4/9 A kérdező kommentje:
2) és ebben mi van benne?
2020. jún. 5. 18:36
 5/9 anonim ***** válasza:
70%
Anyósom is 5 ezret fizet a könyvelőnek havonta. Egy kis, egyszemélyes üzlete van, forgalom alig, szóval nem lehet vele sok macera. Gondolom, ha külföldre is számlázol, az már egy drágább kategória.
2020. jún. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Függ attól, hogy van-e alkalmazott, ha igen mennyi. Az alkalmazott az alkalmi vagy állandó, van-e cafeteria, stb. Függ attól, hogy kell-e áfabevallást adni a vállalkozónak (még akkor is előfordulhat, ha áfamentes a vállalkozás), függ attól, hogy milyen egyéb kötelezettségek vannak, valamint, hogy milyen szolgáltatást vár el az ügyfél. Nálam van aki havi kimutatásokat, elemzéseket, stb kér havonta, neki nyilván magasabb a könyvelési díj, mivel több vele a munka. Előfordulhat, hogy ptgszlah adatlapot kell adni a vállalkozónak, ez is befolyásoló tényező lehet. Egy forgalmas webshop, havi 1-2 ezer számlával szintén nem fér bele egy ötezere forintos könyvelési díjba, mivel azzal azért van munka.

A sima ötezres díjban nálam a vállalkozás alapítása és az ahhoz kapcsolódó bejelentések vannak benne, valamint a havi rendelkezésre állás, ami azt jelenti, hogy bármikor lehet e-mailben, telefonon kérdezni, az nem jár külön díjjal. Legalább 15 nappal a fizetési határidő előtt értesítem az utalandókról, valamint én végén elkészítem a szükséges bevallásokat (ha van 53-as bevallás, akkor azt is).

2020. jún. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
2: jah, kb ennyi, amiket az utolsó írt. Se alkalmazott, se áfa, havi pár számla, aztán ennyi.
2020. jún. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

5e-nél nem több, hisz alig kell valamit csinálnia.


Azt a pár dátumot meg beállítod emlékeztetőként a telefonosba azt meg is van oldva.


Ha ezzel nem akarsz foglalkozni, akkor inkább ne legyél vállalkozó.

2020. jún. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Igen, de ha már van áfa vagy alkalmazott, külföldi számlák, akkor azlrt van már vele munka, amit ő biztosan nem tud megcsinálni.
2020. jún. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!