Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Honnan tudom igazolni hogy 2...

Honnan tudom igazolni hogy 2 évig Németországban dolgoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Most ez egy fogós kérdés.

Tehát hazaköltöztem, most június 15 kezdek el dolgozni.

A tb kiskönyvem nem tudom hol van, ezt pótolnom kell.

Na de most. Hogy igazolja az állam kincstár felé a nyugdíj miatt a 2 éves németországi munkámat?

Kaptam az aok tol papírt azt már leadtam ide a tb be.

De kell az Állam Kincstárnak a nemet munkaltatotol is valami igazolás?

Köszi. Most tiszta ideg vagyok mi lesz :/

Köszönöm a válaszokat



#igazolás #Magyar allamkincstar
2020. jún. 9. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:
miért nem írsz az ottani cégnek? küldjék el, hisz bejelentett munkáról nekik is van igazolás.
2020. jún. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 xswerdy ***** válasza:
90%

ha egy évnél többet dolgoztál egy másik eu országban, akkor onnan is fogsz nyugdíjat kapni (1 év alatt a magyar nyugdíjadnál veszik figyelembe azt az időt). Ehhez oda-vissza igazolnod kell a szolgálati időt, hiszen a német nyugdíjintézet csak a 2 évedet látja, ami után még nem jár nyugdíj.


Az AOK egészségbiztosító, a nyugdíjhoz nincs köze. A magyar nyugdíjintézetnél kérdezd meg, hogy mi az igazolás módja, és hogy ezzel most kell-e foglalkozni, vagy majd nyugdíjba menéskor.

2020. jún. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!