Szja befizetés menete?

Figyelt kérdés

ingatlanból lett bevételem, amit feltüntettem a bevallásban, de hol kell nekem ezt befizetni? semmilyen levelet nem kaptam a navtól, hogy hova utaljam a pénzt, mint ahogy kaptam az illetéknél lakás vásárlásánál.


Ezt írja az eSZJA oldalon: Önnek nem keletkezett befizetendő, visszaigényelhető adója.



a bevallásban pedig:


Az adóbevallás alapján fizetendő adó (77. + 78. sor) (adónemkód 103)

2 x... összeg



Most akkor mi van?



2020. jún. 14. 16:01
 1/10 A kérdező kommentje:

[link]



a pdfben a 2. számlaszámra kell utalni?

2020. jún. 14. 16:04
 2/10 anonim ***** válasza:
Mióta van/volt az ingatlan a tulajdonodban?
2020. jún. 14. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2 év után adtam el, nav kalkulátora alapján csináltam a kalkulációt, szóval adóköteles.


2019. évi adófizetési kötelezettség menüpontnál meg már ezt írja


79. Az adóbevallás alapján fizetendő adó (77. + 78. sor) (adónemkód 103)

x összeg


80. A visszaigényelhető adó, adóelőleg (a 76. és a 64. sorok különbözete) (adónemkód 103)

00



Csak én azt hittem, hogy kapok valami levelet, hogy ennyi adóm keletkezett, fizessem be ide és ide

2020. jún. 14. 16:20
 4/10 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg adóköteles - sajnos, abban nem tudok segíteni, hogy kell befizetni. Csak azért kérdeztem rá, hogy nem úgy adtad-e el, hogy nem is kell fizetni (5 év után, ha jól tudom), de akkor így nem ez az eset.
2020. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
szerintem át kell utalni. illetéknél úgy kellett, de küldtek levelet. Itt meg semmi.. ha átutalom arra a számlaszámra + adószámom akkor gondolom gond nem lehet?
2020. jún. 14. 16:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Itt nem küldenek levelet, mivel a bevallás alapján van az előírás, amit te csináltál. A 103as adónemkódra utald, közleményben az adóazonosító jeleddel.
2020. jún. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2020. jún. 14. 18:15
 8/10 anonim ***** válasza:

Bevallás kitöltési útmutatójában benne van, hogy miként fizetheted meg, ha keletkezik befizetnivalód.


Az illetéket a NAV szabja ki határozattal, mivel azt Ő állapítja meg. Minden határozatból küld az adózónak és értesíti róla, miként, hova, mikor kell az illetéket megfizetni.


Most nem határozattal vetettek ki kötelezettséget, és nem a NAV, hanem Te, mint adózó önadózással bevallottad az adóköteles jövedelmeidet. Vagyis Te állapítottad azt meg, hogy mennyi fizetendőd van. SZJA-t 103 adónemen tartják nyilván.


NAV Személyi jövedelemadó magánszemélyt, őstermelőt, egyéni vállalkozót, kifizetőt terhelő kötelezettség beszedési számla (röviden: NAV SZJA beszedési számla)

számlaszám: 10032000-06056353-00000000

Adózonosító jeled pontosan írd be a közleménybe, minden más megjegyzés elhagyható.

2020. jún. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi, átutaltam ma nekik, had nőljön a májuk
2020. jún. 15. 12:54
 10/10 anonim ***** válasza:

... vagyis a költségvetés májára gondoltál... :)


Nem a NAV teszi el zsebébe a befizetésed. Az is csak egy munkahely, mint például egy gyár, csak más feladatokkal, más munkáltatóval.

2020. jún. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!