Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Vajon tudja a jelenlegi NAV,...

Vajon tudja a jelenlegi NAV, hogy mi a gyors és látszólag törvényes meggazdagodás egyik legegyszerűbb módszere?

Figyelt kérdés

Sokan nem tudják, hogy hogyan tudnak egyes emberek viszonylag rövid idő alatt és látszólag teljesen törvényes úton hihetetlen mértékben meggazdagodni. A módszert állítólag eredetileg attól a Stadler Józseftől nyúlták le, aki Akasztón, 1951. január 2-án Dunaújvárosban született és 2017. november 21-én Dunaújvárosban halt meg. Ez a Stadler birkapásztorként kezdte a pályafutását, de nem sokkal a rendszerváltás, azaz a kapitalizmus beköszöntése után már milliárdosként éldegélt. Igaz, amikor az adóhatóságok az adócsalási módszereire rájöttek, akkor háromszor is börtönbe került. Számomra azonban úgy tűnik, hogy a módszere örökre beíródott a magyar történelembe. Ugyanis sokan még mindig nem tudják, hogy Stadler milyen egyszerű, de nehezen bizonyítható módszert alkalmazott az adócsaláshoz. Ugyanis a konkrét módszereit sohasem publikálták. Így csak azok ismerhették azokat, akik már akkor is olyan hivatalokban dolgoztak, vagy olyan kapcsolataik voltak, ahol és akik olvashatták a bírósági perei anyagait. Mivel nem akarok másoknak még jobb adócsalási tippeket adni, ezért itt és most csak az ő egyik kedvenc módszerére hívom fel a figyelmet.


Ha bármilyen semmiségért adunk valakinek egy tízmillió forintról szóló költségelszámolási számlát, akkor azt a számla kiállítója levonhatja a saját jövedelemadójából. Igaz, aki az árúját látszólag eladta tízmillióért, az fizet utána mondjuk (az egyszerűség kedvéért) 20 százalék ÁFÁ-t, azaz kétmillió forintot. Cserébe a tízmillió forintról szóló hamis számlát adó kifizeti a vevő helyett a kétmillió ÁFÁ-t, majd pedig megosztoznak a jövedelemadóból levont és megmaradt nyolcmillió forinton. Így tehát a számla adója és az akár egyáltalán nem létező árú átvevője egyaránt nyer négy-négymillió forintot. Ekkor már csak azt kell eldönteniük, hogy kettőjük közül ki adja a nevét a számlához és ki a vételhez. Nos, városi legendák szerint a Stadler-módszernek elnevezett adócsalásnak ez a módszere továbbra is virágzik. Mindezt csak azért írom le, mert állítólag az utóbbi 20 évben már többször átszervezték a NAV-ot és annak teljes személyi állományát is. Ezért nem tudhatom, hogy a mostani NAV-szakértők mennyit tudnak a Stadler-módszerről. Továbbá azt sem tudom, hogy ilyen szempontból vizsgálják-e egyáltalán mostanában a gyorsan gazdagodókat. Aki biztosan tudja, kérem nyugtasson meg.



#gazdagság #NAV #adócsalás #Stadler-módszer
2020. jún. 17. 12:45
A kérdező szavazást indított:
NAV
adócsalás
Stadler-módszer
gazdagodás
6 szavazat
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Elnézést a gépelési hibámért. Stadler nem Dunaújvárosban, hanem ahogyan először írtam, Akasztón született.
2020. jún. 17. 12:48
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Már bocsáss meg, de a nav nem hülye. Nyilván tisztában van a fiktív számlákkal, körbeszámlázásokkal, stb-vel. Hívhatod stadler-módszernek, hívhatod spanyol viasznak, nem újdonság ez, nem is lesz az, mindig is lesz ilyen. A nav nyilván tud erről, meg nem csak a nav, hanem akinek egy csöpp affinitása vagy érdeklődése van a gazdaság/pénzügyek/számvitel iránt, azt tisztában van ezekkel a lehetőségekkel. Ami nyilván nem törvényesek, mivel fiktív számlák születnek. Nem véletlenül ült az öreg háromszor is :) Szerencsésnek mondhatom magam, mert személyesen találkoztam vele még pár éve, eljárt felette az idő, de érdekes beszélgetésekbe lehetett belemenni vele.
2020. jún. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Btw a szavazás az minek? :D
2020. jún. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Retardált vagy kérdező?
2020. jún. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem, nemcl tudja a nav. Tőled figják megtudni, ha elárulod nekik ezt a forradalmi felismerést... 😂😂😂😂😂
2020. jún. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

A "körhinta csalás" nem "titkos" módszer, a neten több leírást is találhatsz róla.

A "cégbedöntés" szintúgy nem ismeretlen fogalom.

2020. jún. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Halló anonim! Attól tartok, hogy már megint csak blöffölsz. Szerintem nem találkozhattál Stadlerrel, mert a börtönből egyenesen a kórházba vitték. Ott pedig néhány napon belül meghalt. Ha nem hiszed, akkor nézz utána legalább az interneten. A beteges szkeptikusságodat és a túlzott tudálékosságodat pedig vizsgáltasd ki egy pszichiáterrel.
2020. jún. 17. 14:34
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Tájékozatlanság magas fokon.


1. Nincs 20-as áfa-kulcs


2. Ha van egy nettó 8 millás számlás, az nem azt jelenti, hogy 8m-val kevesebb az adó, hanem azt, hogy ennyivel csökken az adóalapod.

2020. jún. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%

#7


Stadler Józsefet már életében megbüntették adócsalásért 2017 év elején.

Az ítélet és indokai pedig országos nyilvánosságot kapott.

2020. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
88%
Kedves kérdező! Közös fotóval tudom bizonyítani, hogy találkoztam vele többször :) Élete vége felé elég sok időt töltött a solti kurta kocsmában és a környékén. Én nyugodtan fogok aludni akkor is, ha ezt nem hiszed el, de azért ne higgy el mindent majd, amit a blikk és társai megírnak ;)
2020. jún. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!