Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » 2020 július 1-től mekkora...

2020 július 1-től mekkora összeget kell minimum fizetni adóként és járulékként, ha szja-s egyéni vállalkozó vagyok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem értem ezt az egészet. Tegyük fel, nincs bevételem, nem adtam el semmit, nem nyújtottam semmiféle szolgáltatást. A fentieket akkor is fizetnem kell magam után. Hogy állapítható meg, mennyi az? (Tudom, hogy a Katásoknak havi 50ezer, és le van minden tudva, de nem lehet mindenki katás. Mi a helyzet ebben a másik esetben?)

2020. jún. 20. 04:27
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A minimálbér vagy a garantált bérminimum után kell áegfizetni a járulékokat. Megszűnik az emelt járulékalap utáni fizetési kötelezettség.
2020. jún. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

1-es, lefordítanád kérlek ezt magyarra, olyanoknak is, akik nem tudják, mit jelent az, hogy megszűnik az emelt járulékfizetési alap?

Számszerűsítve ez minimálbérre vetítve mit jelent?

2020. jún. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
33,5%-át kell befizetni, mint levont járulék, valamint 15,5% szochot. Persze ha nincs kedvezmény.
2020. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi a kulonbseg a minimalber es a garantalt berminimum kozott? Magamat indulo vallalkozokent melyikre jelentsem be? Nem ertem az egeszet.
2020. jún. 20. 19:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne haragudj, de azt javaslom, ha már most nem érted ezt az egészet - pedig csak be kéne írni a keresőbe, hogy "minimálbér" meg "garantált bérminimum" - akkor MINDENKÉPPEN BESZÉLJ EGY KÖNYVELŐVEL, mielőtt vállalkozást indítasz - ne sajnáld tőle azt az 5-10 ezer ft-ot, mert később sokkal-sokkal többet kell majd kifizetned büntetésbe, ha valamit nem jó csinálsz vagy adózol.


Főállású vállalkozó lennél? Nincs heti 36 órát meghaladó főfoglalkozásod?

2020. jún. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sarkìtva azt mondhatom, hogy minimálbért olyannál állapítunk meg, aki nem szakképzett munkát végez, pl takarító, segédmunkás. Szakképzettséget ugénykőnél garantált bérminimum. Előbbi bruttó 161ezer, utóbbi bruttó 210.600 forint.

Egyébként egyetértek az előttem szólóval, beszélj szakemberrel, aki rád szabva meg tudja mondani, hogy miből mit válassz.

2020. jún. 21. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!