Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lakáskiadás esetén az ügyvédi...

Lakáskiadás esetén az ügyvédi vagy a közjegyzői szerződés a jobb? Vagy hasonló erejű?

Figyelt kérdés

Ki akarom adni a lakásomat.

Mindképp szeretnék hivatalos szerződést a bérlőkkel.


Beleíratni pl. ilyeneket, h:

-Bármilyen indok nélkül a tulajdonos elküldheti a bérlőt, mondjuk 1 hónapos kiköltözési időt adva.

-Bérlőnek nincs joga zárat cserélni.

-A tulajdonos nem emelhet árat, csak 1 év letelte után és akkor is 1 hónappal előre szólnia kell.

-Minimum 1 éves bérlés vállalása, ennél rövidebb idő esetén a kaució nem jár vissza.

--Befogadó nyilatkozatot íratni. Így a bérlő vállalja, h kilakoltatási moratórium alatt (télen) is kiköltözik, akár indoklás nélkül, ha 1 hónappal előre szól a tulajdonos.


---Ilyeneket bele lehet íratni?


---Ügyvéddel vagy közjegyzővel jobb ezt csináltatni?

---Szerintetek kb. mennyibe kerül egy ilyen szerződés, ha mondjuk 140ezerért adom ki a lakást?


Köszönöm!


KÉREM AZ ÍRJON AKI ÉRT IS HOZZÁ!!



2020. jún. 29. 12:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Alapvetően azt gondolnám, h végrehajtást elérni, ha megvan a közjegyzői szerződés, nem hosszú idő." - Én is ezt gondoltam, amíg nem kezdtem el intézni ezeket.


"Olyat is hallottam, h közjegyzői szerződéssel egyből lehet menni a végrehajtókhoz. -Ez nem igaz?" - Nem, mert először záradékoltatni kell ugyanazzal a közjegyzővel, aki az okiratot készítette. Ezt hónapokig tart kikönyörögni tőle. Legalábbis én eddig csak olyannal találkoztam, aki húzza-halasztja, akárhogy könyörög neki az ember, és ezer elvárást támaszt az erre vonatkozó kérelemmel szemben.


"Még egy pereskedésre inkább úgy gondolnék, h évekig elhúzódhat, mire kitűzik is sok idő, aztán nem jön el a másik fél stb." - Elsőfokon nagyon max. fél év, inkább kevesebb, ha másodfok is lesz, akkor tart tovább. A kilakoltatási moratórium nagyobb gond, mint ez, az pedig minden esetben van (közjegyzős verziónál is).

2020. jún. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"Bármilyen indok nélkül a tulajdonos elküldheti a bérlőt, mondjuk 1 hónapos kiköltözési időt adva." - NEM


"Bérlőnek nincs joga zárat cserélni." - NEM


"A tulajdonos nem emelhet árat, csak 1 év letelte után és akkor is 1 hónappal előre szólnia kell." - IGEN


"Minimum 1 éves bérlés vállalása, ennél rövidebb idő esetén a kaució nem jár vissza." - IGEN


"Befogadó nyilatkozatot íratni. Így a bérlő vállalja, h kilakoltatási moratórium alatt (télen) is kiköltözik, akár indoklás nélkül, ha 1 hónappal előre szól a tulajdonos." - NEM

2020. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Közjegyző kell. A közjegyző is szól ha valami helytelen, a végrehajtás meg gyorsan megy. Nem is az a lényeg hanem ezek után nem próbálkoznak be.


Érdemes még azt beletenni ha nem fizet akkor felmondasz ha frlmondasz akkor ha nem költözik ki a bérleti díj a duplája lesz. Nagyon kellemes rendelkezés és végrehajtható.

2020. jún. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ja a a közjegyző ára egységes de mégis kérdezz meg többet mert hiába szabályozott eltérő árakat fognak mondani.
2020. jún. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"A közjegyző is szól ha valami helytelen, a végrehajtás meg gyorsan megy."


Egyik állítás sem igaz, de hidd csak ezt. Nagy lesz a pofára esés. :)

2020. jún. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

- Fogalmaztatok ügyvéddel:

albérleti szerződést

kiköltözési nyilatkozatot


Összeírom az albérleti szerződéshez, amiket szeretnék:

pl. lakás nem átalakítható, dohányozni csak az erkélyen lehet, állat nem lehet, szerződéskötésen kívüli plusz személy nem tartózkodhat huzamosabb ideig a lakásban,

"ha nem fizet akkor felmondás ha felmondás akkor ha nem költözik ki a bérleti díj a duplája lesz",

nem emelhetek lakbért, csak bizonyos feltételek esetén,

stb stb.

Ezek közül ami jogszerű, azt az ügyvéd beleveszi a szerződésbe.

Határozatlan idejű szerződést csináltatok, normál felmondásnak számít, ha indoklás nélkül, egyoldalúan megszüntetem a bérleti szerződést a törvényes kiköltözési határidővel.


Az ügyvéddel megfogalmaztatott szerződést és kiköltözési nyilatkozatot elviszem egy közjegyzőhöz. Ahol én és a leendő bérlők is megjelenünk.

A közjegyző, közjegyzői okiratba foglalja ezeket.


A szerződés fogalmazás díját kifizetem az ügyvédnek.

A közjegyzői díjat meg kifizetjük felesben a leendő bérlővel.



Úgy néz ki így a legoptimálisabb.

Aztán próbálok értelmes bérlőket választani, szép lakást normális áron kiadni.

2020. jún. 29. 14:08
 17/18 anonim ***** válasza:
Igen, ez így tűnik a legjobbnak.
2020. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Ez olyan, mintha a bank egy hitel felvételekor azt kérné, hogy igazold, hogy neked amúgy rendelkezésedre áll az a tőke."


Nem egészen. Sőt.


Amúgy is a bank is kérhet kezest, ami hasonló a befogadóhoz.

2020. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!