Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nagynéném férje teljesen...

Nagynéném férje teljesen átalakítja a cégét és megmaradtak az eddigi gyártás során olyan termékek nyersanyagok és eszközök, amiket már később nem tudnak felhasználni, így nekem adja csináljak vele amit akarok. Hogyan tudnék legálisan túladni rajta?

Figyelt kérdés

Sajnos nem értek a pénzügyhöz meg az adózáshoz.. Nem szeretném ha adózás szempontjából bármi problémám-problémánk lenne később, ezért fordulok hozzátok, h hogyan mit csináljak.

Elég nagy mennyiségű csomagolóanyag, fűrészlapok, villamossági kapcsolók, relék, biztosítók, metrikus csavarok, kábelek, hegesztő huzalok, halogén izzók, amik kihasználatlanul maradnak és ezek mind vadonatújnak számítanak mert nem voltak használva. Fel tudok belőle használni egy kisebb rész saját házon belüli hasznosításra de úgy tűnik, h a többsége finoman szólva rám rohadna.. Azt meg nem akarom.

Hivatalosan hogyan adhatnék túl rajta?? Vevő is lenne rá, de nem tudok számlát adni. Mi ilyenkor a teendő? Mi a folyamat?



2020. júl. 2. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

"Vevő is lenne rá, de nem tudok számlát adni."


Akkor 2 módja van:

1.- nem tudom, ezeket a termékeket lehet-e értékesíteni így (szerintem nem), de van egy olyan megoldás, hogy nem rendszeres adásvételnél kiváltod az Adószámos magánszemély-t. Ennél tudsz nyugtát/számlát adni.


2.- A második változat: kiváltasz egy egyéni vállalkozóit, mondjuk most július közepén, eladod számlára és a hónap végén szünetelteted a vállalkozást (vagy megszünteted).

Ha van főfoglalkozásod, akkor még az adózás sem vészes: KATAS adózásban 25 ezer az egy hónapra, tételes adózásnál sajnos nem tudom.

De vigyázz, mert a KATA-s vállalkozást, ha megszünteted, akkor utána 2 évig nem lehetsz az.

2020. júl. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A cég nem tud számlát adni? Amúgy adásvételi szerződéssel is adhatsz el cuccokat, ha a vevőnek jó.

Mekkora értékről van szó? Pár száezer forintig még mindeféle engedély nélkül is árulhatsz saját dolgokat (a pontos összeget nem tudom, de utoljára azt hiszem 600e volt.)

2020. júl. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xswerdy ***** válasza:
már az kérdéses, hogy hogy könyveli le a cég, hogy valamit neked ajándékozott. Szerintem a cég nevében adjátok el a dolgokat, ha a nagybátyád nem akar vele foglalkozni, akkor hatalmazzon fel, hogy a cég nevében intézd. És valamilyen legális csatornán fizesse ki az ezzel járó munkádat.
2020. júl. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!