Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha egy zenekar lefotózza...

Ha egy zenekar lefotózza saját magát, ahhoz is kötelező volna fényképész végzettség?

Figyelt kérdés

A következő listában két címszó alatt is szerepel a tevékenység:

[link]

- kiskereskedelem kategóriában mint "fotócikk értékesítés";

- szolgáltatóiparban pedig mint"fénykép és videófelvétel készítés".

Ezekhez KELL végzettség az adott rendelet szerint.


Oké, tehát ha nem tévedek, akkor egy zenész úgy készíthet zenekaráról posztert, és úgy adhatja ki, ha van fotós végzettsége.

Mi a helyzet a videóklip készítéssel? Ha zenész vagyok, magamról nem készíthetnék videóklipet, csak akkor, ha van filmes végzettségem?


Persze ebből kiindulva akkor kb az összes magyar youtuber illegálisan végzi a tevékenységét.

Minden ilyen esetben kell végzettség, ha egy alkotó a kezébe veszi a fényképezőt/kamerát?



2020. júl. 17. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha felveszed tevékenységi körnek, akkor kéne. Ne így keress kifogásokat, nagyon gyenge!
2020. júl. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Kifogásokat?
2020. júl. 17. 19:00
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Miért, talán a zenekar számlát fog kiadni arról, hogy fotózott, te nagyokos?
2020. júl. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Úgy gondoltam, hogy amikor egy zenekar kiad egy albumot, akkor az, a korongon kívül, gyakran tartalmaz egy kis fotóalbumot, posztert, elő-és hátoldalt.

Ezen kívül, ha a zenekar videóklipet készít, és kiadja, kaphat érte jogdíjat youtuberól illetve egy-egy TV csatornától.

2020. júl. 17. 19:24
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Azért ha a saját marketinganyagaidon akarsz dolgozni az ne legyen már feltételekhez kötött!
2020. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is ezen az állásponton vagyok.


Viszont máshogy közelítem meg a kérdést:


Magyarországon sok olyan önálló zenei/egyéb alkotó tevékenykedik, aki a saját videóklipjét vagy filmjét feltölti/kiadja különböző videómegosztó oldalakon, ahonnan jogdíjat kap.

Alapvetően nem tudom elképzelni, hogy mindegyiküknek el kellett végezniük egy filmes sulit. De valamilyen címen számlát kell adni. Pl hogyan számlázik egy vlogger? Én nem akarok az lenni, de zenei videót szeretnék készíteni.

Továbbá zenészek is gyakran kiadnak posztert/naptárat, fotóalbumot. Hogyan tudnak erről számlát kiadni?


Elég keserű volna, a azért nem lehetne zenei tevékenységet elkezdenem, mert nincs jogom filmes végzettség nélkül elindítani egy kamerámat. XD

2020. júl. 17. 22:04
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


Mégis kinek kellene számlát kiállítani, mikor a fotó/videó megrendelője saját maga?

A képi anyag felhasználása pedig nem kötődik végzettséghez.

2020. júl. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha nem tömegközlekedéssel jártok, akkor majd legyen sofőrvizsga mindenkinek, meg vegyetek fel egy boltvezetőt legalább, hogy legyen ki nyújtsa a kezét a gázsiért!
2020. júl. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A zenekar megtervezi saját maga az elképzelését. Nem kötődik semmilyen kötelező végzettséghez. Fotókat készít magáról, aztán szerződést köt egy céggel (például nyomda), vagy egyszerűen csak megrendeli a legyártatást, aki plakátot nyomtat belőle. Arról kap a zenekar számlát, amit adott esetben el tud számolni a költségei között a bevételeivel szemben. Kb. ennyi a történet.

De ha a zenekar valamelyik tagja otthon éjszaka nyomtatja a szórólapokat, ahhoz is van joga. :)

2020. júl. 21. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Azt el tudom képzelni, hogy a kiadó nem fogadja el borítónak a képet, amit ti csináltok.
2020. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!