Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Meg tudja nekem mondani...

Meg tudja nekem mondani valaki, hogy a munkaviszony 2 napos szüneteltetése esetén be kell-e jelentenem valamit a NAV-nál?

Figyelt kérdés

Most július 31-én megszűnik a munkaviszonyom a jelenlegi cégemnél de augusztus 3-án Hétfőn már kezdek is az új cégnél. Ebben az esetben kell Egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetnem erre a 2 napra vagy esetleg valami mást?

Előre is köszi.


2020. júl. 30. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Nagy valószínűséggel nem.
2020. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A munkavizsonyod megszűnése után még 45 napig autamatikusan tb biztosított vagy, szóval még ezt sem kell befizetned.
2020. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül 45 napig, csak ha megvannak hozzá a ledolgozott napjai.
2020. júl. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 itt most 14 hónapig melóztam egyhuzamban.

2020. júl. 30. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Akkor nem kell.


A munkaviszony megszűnése után annyi napig nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetned, ahány napig a megszűnt munkaviszonyod fennállt (nem ahány ledolgozott napod van), de maximum 45 napig.


Például: ha 28 évig állt fenn a munkaviszonyod, akkor 45 napig, ha 48 napig állt fenn, akkor 45 napig, ha 18 napig állt fenn, akkor 18 napig "passzív" időszakod van (fizetési kötelezettséged nincs), és bejelentési kötelezettséged sem.

2020. júl. 31. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

... július 01-jétől egyébként sem kell semmit jelenteni még akkor sem, ha fizetési kötelezettséged lenne, ugyanis a NAV az NEAK-tól kapja hozzá az adatokat, és az alapján veti ki a fizetési kötelezettséget, amiről írásban értesít.


Az új rendszer miatt van...

2020. júl. 31. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2020. júl. 31. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!