Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nav online számlázó regisztrác...

Nav online számlázó regisztráció után, hogy tuduk számlát feltölteni? Technikai felhasználó akkor is kell, ha még sose számláztam online?

Figyelt kérdés
Sose számláztam még online, regisztráltam a felületre, de nem értem, hogyan és hol tudom feltölteni a számlákat.

2020. júl. 31. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Most számlázni akarsz vagy csak feltölteni a papír alapú számlát?

Ha számlázni akarsz a nav számlázójával, akkor kell technikai felhasználó.

Ha papír alapú számlát akarsz feltölteni, akkor nincs rá szükség.

2020. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A jelenlegi esetben apukám ragaszkodik a papír alapú számlához (én 13 vagyok még nem értem teljesen a menetet, ő meg régimódi) ezért, arra jutottunk, hogy ő megírja a papír alapú számlát én meg feltöltöm neki a fiókjába. Ehez a számlát létre kell hozni a nav felületén is, ha jól tudom.
2020. júl. 31. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Most szeretnél? Kézi (tömbös) számlát feltölteni? Akkor nem kell technikai felhasználó, hanem belépés után rámész a számlaadat-rögzítés fülre, ott kidob egy videót is, amúgy csak ki kell tölteni a számla alapján az űrlapot.


Ha számlázó programmal, vagy online felületen számlázó (NAV os számlázó, számlázz.hu, billingo... Stb) akkor kell technikai felhasználó, aminek a kulcsait a számlázó felület megfelelő részébe beírod, így a program automatikusan küldi az adatot a NAV felé, neked nem kell feltölteni semmit.


És még valami, ahova a számla adatot fel kell tölteni oldal az NAV online SZÁMLA, míg az a Navos felület, ahol számlát tudsz készíteni az NAV online SZÁMLÁZÓ. Az adatszolgáltatós oldalnak zöld dizájnja van, a számlázónak kék.

2020. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Apukám katázik és ragaszkodik a papír alapúhoz. Ez esetben akkor elég feltöltenem a zöld felületen és ha a jövőben nyitott lenne az online számlázára, a NAV kék felületén csak egyszer kéne megadnom az adatokat és neki nem kéne papír alapon csinálni, ha jól értem.
2020. júl. 31. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!