Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Szabadidőm rovására kötelezhet...

Yuda kérdése:

Szabadidőm rovására kötelezhet a mh-em bennünket, hogy félnapos értekezleteken vegyünk részt bármilyen térítés nélkül? -ingyenesen? Főleg törvényi, rendeleti támogatásban kérek segítséget.

Figyelt kérdés

Folyamatos,állandó közalkalmazotti munkaviszonyban dolgozom és évek óta a dolgozók 2/3 -része a szabadidejében,pihenőidejében vesz részt ezeken az értekezleteken,rendezvényeken /szerencsések épp dolgoznak/-amiért sem fizetést nem kapunk,sem csúsztatást,mert úgymond munkahelyi rendeletet aláírtuk,amiben az áll,hogy KÖTELEZŐ.


Kérdésem: hogy úgy tudom,amire mh. kötelez,akkor az túlmunkának számít,tehát munkaidő-vagyis nem szabadidőmben azt csinálom amit akarok,,ott vagyok ahol akarok-hanem munkáltató határozhatja ezt meg? Ugye nem?


Felszólaltam a legutóbbi értekezleten,de mosolyogva leráztak,hogy rosszul tudom.


Mihez kezdhetek?..illetve bármihez is kezdek,biztosnak kell lennem a dolgomban,különben én fázhatok rá


2008. nov. 27. 12:56
 1/1 A kérdező kommentje:

...és még egy gondolat: mindegy elvileg mit íratnak alá a munkahelyen,hogy részt veszünk a kötelező értekezleteken-de ez nem állhat szemben a törvényi rendelkezéssel-mert a mh. csak annyiban hozhat külön rendeletet,amennyiben az kedvezőbb a dolgozó számára /szorításokat nem lehet/,tehát úgy vélem hogy akkor ez semmis,mert ütköznek.


Szeretném,ha valaki hozzáértő támogatná,vagy cáfolná amiket írok!

2008. nov. 27. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!