Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Akik ügyfélkapun keresztül...

Akik ügyfélkapun keresztül küldték be a TB fizetéséhez kellő nyomtatványt, azoknak mikor jött válasz és milyen formában? Interneten vagy levélként?

Figyelt kérdés

Kitöltöttem a TB fizetéséhez való nyomtatványt a keretprogramon keresztül, amit ügyfélkapun el is küldtem. Utalással szeretnék fizetni, viszont még nem jött válasz.

Ilyenkor nyugodtan fizessem a számlára a pénzt? Vagy várni kell a válaszukra?



2020. szept. 4. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Ügyintézési határidő: 30 nap. Ha van ügyfélkapuja valakinek, első körben oda küldik ki a határozatot. Ha ott nem veszed át, akkor postázzák a lakcímedre.


"Ilyenkor nyugodtan fizessem a számlára a pénzt? Vagy várni kell a válaszukra?"


Ha fizeted, akkor a befizetésed addig, amíg a NAV határozat alapján nem íródik elő a fizetési kötelezettség a folyószámládon, túlfizetésként fog jelentkezni. Ha megvárod a határozatot és csak utána kezded el fizetni, azt is lehet. Amíg nincs előírt kötelezettség a folyószámlán, tartozást sem tartanak nyilván.

Késedelmi pótlék nem érintett, mivel attól kezdve számolják fel azt, amikor felkönyvelték a folyószámlára. Ha Neked például a szeptemberit csak október 29-én könyvelik fel, akkor október 29-től számolnak késedelmi pótlékot rá.

2020. szept. 5. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ha amíg ügyintéznek én találok állást, olyankor mi van?

2020. szept. 5. 13:24
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Akkor attól a naptól nem kell fizetned a járulékot. Kijelentkezni nem kell a járulék fizetése alól, mert munkaviszony esetén automatikusan megy ez. Az előtte lévő időszakra viszont a fizetési kötelezettséged fennáll ugyanúgy.

Tehát egyszer születik egy határozat arról, hogy X. Y. naptól fizetned kell a járulékot, utána születik egy határozat arról, hogy X. Y. naptól már nem kell fizetned a járulékot. A köztes időt rendezned kell anyagilag.

2020. szept. 6. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
57%

Nekem EGY HÓNAP UTÁN JÖTT A LEVÉL!


Addig ne fizess semmit sem, ott leírnak mindent, visszamenőleg mennyi. Ha közben találsz munkát, akkor csak a köztes időszakot kell megfizetni, napi díj alapján.

2020. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek! Akkor várok türelmesen. Remélem a munka is összejön addig. :)
2020. szept. 6. 18:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!