Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ebben az esetben kell ÁFÁt...

Ebben az esetben kell ÁFÁt fizetnem?

Figyelt kérdés

Üdv, az lenne a kérdésem, hogy a lent leírt esetben nekem kell ÁFÁt fizetnem a beszerzett termékek után?


KATÁs egyéni vállalkozó vagyok (Nem ÁFA körös) és pár szoftvert (Kizárólag digitálisan értékesítem a licenc kulcsokat) Németországból szerzek be. Jelen esetben megkell fizetnem a 27% ÁFÁt a beszerzett szoftverek után? A német partner szerint nem, mivel B2B (Business to business) vásárlás és mert EUn belül történt a vásárlás.


Igaza lenne? Csak, hogy biztos legyek ebben. Az ár a német (Jelenleg 16%) ÁFÁt sem tartalmazza. Elég nagy mennyiségeket adnak el, de jobb biztosra menni szerintem.


Köszönöm a segítő szándékú válaszokat :)


2020. szept. 8. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
H magadnak veszed meg, nem kell. Ha viszont te eladod, akkor már kellhet, hiszen terméket adsz el (a szoftver is terméknek számít). A könyvelőd kérdezd meg erről.
2020. szept. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgyis, hogy én nem vagyok ÁFA körös, szóval nem állíthatok ki ÁFÁs számlát? AAM számlákat szoktam kiállítani
2020. szept. 8. 17:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Meg kell fizetned az áfát, mivel nem vagy jogosult áfalevonásra és a B2B csak akkor él, ha vonhatsz is le áfát.
2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
igen be kell fizetni, havi áfa bevallás és A60-as társul hozzá, És azért kell befizetni mert nem tudod levonni lévén alanyi mentes vagy. Ez a fő szabály... Kérdés hova értékesítessz.... Ez nem ilyen fekete és fehér.... A Német partnered a fő szabályt mondta neked és ez akkor igaz ha nem vagy alanyi mentes....
2020. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!