Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Internetes pénzkeresés utáni...

Internetes pénzkeresés utáni adózás? (Affiliate marketing)

Figyelt kérdés

Pár hónapja elkezdtem dolgozni egy orosz oldalnak a bruttó bevételem szépen nő csak azt nem tudom mi marad belőle adózás után. Könyvelő ismerősömet kérdeztem ő nem tudott rá pontos választ adni, mert nincs ehhez hasonló ügyfelük.


Milyen lehetőségek vannak adózásra?

Ha jól tudom be lehet írni az éves adóbevallásnál ilyenkor 15% SZJA + 17,5% szocho kell fizetni belőle. (lehet van még egyéb adó ezt nem tudom)


Esetleg egyéni vállalkozóként adózni lehet-e?



2020. okt. 2. 12:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Magánszemélyként nem végezhetsz ilyen tevékenységet, mivel ez üzletszerű, rendszeres, stb. Szóval az egyéni vállalkozás a minimum, ami kelleni fog ehhez.
2020. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem igazán jó hír hiába keresek havi 200-300 dollárt KATA adózással nem marad semmi csak reménykedhetek, hogy mondjuk fél év után 400-500 dollárt elérem és folyamatosan nő a keresetem. Ellenkező esetben csak dolgoztam pénzem meg nem lett.
2020. okt. 6. 22:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyéni vállalkozásnak sem kell feltétlenül katásnak lennie.
2020. okt. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Gondolom iparűzési adó meg kamarai tagságot kell fizetnem akkor az egyéni vállalkozáshoz.

Mellé még milyen adókat kellene fizetnem külföldről származó jövedelem esetén?

2020. okt. 7. 08:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Évi egyszeri ötezres kamarát ki lehet bírni szerintem. Iparűzési adót nem biztos, hogy kell fizetned, ez több dologtól is függ.

Az egyéb adók pedig attól függnek, hogy milyen adózási módot választottál.

2020. okt. 7. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sok az 5000Ft évente ezzel nincs bajom, se ha kell fizetnem iparűzésre 2% a keresetemből.

Pont ezt szeretném tudni, hogy milyen adózási módok vannak amivel jobban járhatok mint a KATA.

Maga a munka röviden a linkemen keresztül a felhasználó előfizetést vásárol akkor én jutalékot kapok.


Ami még számomra mindig kérdés, hogy külföldről jön a jövedelem ez itt nem probléma nincs rá külön adó?

2020. okt. 7. 16:27
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen lényegtelen, hogy külföldről vagy belföldről jön-e a jövedelem. Adózási tanácsot itt nem szívesen adnék, mert ez nem az a platform. Jó lenne tudni, hogy van-e máshol főállás vagy tanulói jogviszony, stb.
2020. okt. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kicsit nekem úgy jön át, hogy ha valamit akarok tudni akkor fizessek egy könyvelőt aki elmagyarázza és havonta mehet neki is a fizu.
2020. okt. 7. 16:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, rosszul érted. Én ide nem ügyfelet vadászni jövök, hanem segíteni. Ingyen. Csak privátban szoktam, vagy e-mailben, de felőlem ide is kiírhatod a személyes adataidat.
2020. okt. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!