Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Főállás mellett katázáson...

Főállás mellett katázáson kívül milyen lehetőség van a plusz bevételek elszámolására?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy szabadidőmben weboldalak készítésével foglalkozok és időnként becsúszik 1-1 meló. Hogyan szokás ezekről elszámolni az adóhatóság felé, illetve hogyan érdemes ezeket a munkákat le papírozni?


Sajnos semmilyen tapasztalatom nincsen még ezzel kapcsolatban, viszont szeretnék belevágni minél hamarabb.


2020. okt. 4. 11:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Adószámos magánszemélyként adhatsz számlát az elvégzett munkádról, utána az után adózhatsz.

[link]


Én is csak azért nem fogtam bele ilyenbe, mert mindenkinek számlával együtt kellene, mert azt le tudják könyvelni. Feketén meg csak nagyon kis cégek nagyon kis weboldalt csinálnak meg kb egy 10-est is sajnálnak rá. :)

2020. okt. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha biztos infót akarsz, akkor írj a NAV nak üzenetet a weboldalukon keresztul. Ok válaszolnak kb 1-2 héten belül.


Ha írsz ezzel kapcsolatban és kapsz valaszt, akkor azt megosztanak itt?

2020. okt. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha van főállásod, akkor a tételes szja szerinti adózás lehet a legjobb valszeg.

Ha kérdésed van ezzel kapcsolatban, akkor szívesen segítek (nav nem fog teljes körűen tájékoztatni, ezt garantálom, ők max adóban tudnak segíteni, de egyéb dolgokban nem).

2020. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 ez téves, hasonló kérdésben tetten fel nekik kérdést, de akkor azt hogy milyen adózási formában lehetne külföldi cégnek itthonról munkát vállalni. És elég hosszasan részletezték.


Emellett lehet kérni, hogy közérthető formában válaszoljanak, vagy jogi formában.

2020. okt. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez így van, ezt mondom én os, hogy adózási kérdésben lehet nekik kérdést feltenni. Bár a válaszok néha elég parák. Nekem nagyon sok navos állásfoglalás van a gépemen a munkám miatt. Volt olyan, hogy szó szerint ugyanazt a kérdést küldtük el nekik egy hét különbséggel és homlokegyenest ellentétest választ kaptunk. Ennyire megbízható sajnis. Ráadásul felelősséget sem vállalnak a saját iránymutatásukért, és ez rajta is van az állásfoglalásokon.

És akkor ezek még csak az adózási, számviteli kérdések. De egy vállalkozás nem csak ebből áll.

2020. okt. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!