Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Alkalmi munkavállalóként hány...

Niceszisz kérdése:

Alkalmi munkavállalóként hány napot lehet dolgozni 1 évben?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalóként (egyszerűsített foglalkoztatás) hány napot lehet dolgozni 1 évben?

Tudom google...de mindenfélét írnak. Korábban 90napról tudtam de újabb 2020as cikkeket olvasok ahol 120napot írnak vagy bármennyit.

Illetve valahol meg tudom nézni hogy eddig mennyi napra vagyok lejelentve? Ügyfélkapu? Azon belül hol?



2020. okt. 8. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
34%
A lényeg, ha a munkáltató tényleg bejelent, kap értesítést a NAV-tól, ha elfogytak a napjaid.
2020. okt. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Én ebben nem vagyok olyan biztos, hogy a NAV értesíteni fog.

A lényeg az, hogy 90 alkalmat lehet dolgozni 1 évben 1 cégnél. Ha én több cégnél vagyok alkalmi munkavállalói akkor cégenként 90 alkalom/év tehát nem összesen 90

2020. okt. 8. 18:31
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

Mai nappal hatályos:


" alkalmi munka: a munkáltató és a munkavállaló között

a) összesen legfeljebb öt egymást követő naptári napig, és

b) egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb tizenöt naptári napig, és

c) egy naptári éven belül összesen legfeljebb kilencven naptári napig

létesített, határozott időre szóló munkaviszony,"


"mezőgazdasági idénymunka: a növénytermesztési, erdőgazdálkodási, állattenyésztési, halászati, vadászati ágazatba tartozó munkavégzés, továbbá a termelő, termelői csoport, termelői szervezet, illetve ezek társulása által a megtermelt mezőgazdasági termékek anyagmozgatása, csomagolása - a továbbfeldolgozás kivételével - feltéve, hogy azonos felek között a határozott időre szóló munkaviszony időtartama nem haladja meg egy naptári éven belül a százhúsz napot, *


2. turisztikai idénymunka: a kereskedelemről szóló törvényben meghatározott kereskedelmi jellegű turisztikai szolgáltatási tevékenységet folytató munkáltatónál végzett idénymunka, feltéve, hogy azonos felek között a határozott időre szóló munkaviszony időtartama nem haladja meg egy naptári éven belül a százhúsz napot,"


"Ha a munkáltató és a munkavállaló *

a) idénymunkára, vagy

b) idénymunkára és alkalmi munkára

létesít egymással több ízben munkaviszonyt, akkor ezen munkaviszonyok együttes időtartama a naptári évben a százhúsz napot nem haladhatja meg."


Jogszabály -> 2010. évi LXXXV. EFO törvény

2020. okt. 9. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!