Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Miért általános, hogy a...

Miért általános, hogy a könyvelőnek meg kell adni az Ügyfélkapu felhasználónevét és jelszavát?

Figyelt kérdés
Miért fontos ez és van-e esetleg más lehetőség? Ha jól tudom, az Ügyfélkapu egy fontos, bizalmasan kezelendő platform.

2020. okt. 15. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Azért mert vannak dolgok, amiket nem lehet meghatalmazással intézni. Nekem az összes ügyfelemre van könyvelői meghatalmazásom, de pl egy egyéni vállalkozónak tevékenységi kör bővítést csak a saját ügyfélkapujával lehet megoldani.
2020. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom a magyar bürokrácia tökéletlenségének eredménye ez is.
2020. okt. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jó a kérdés: szünetel a válalkozásom, ez alatt elhunyt a könyvelőm és az utódja rágja a fülemet, hogy adjam meg a jelszavamat. Egyenlőre mindenféle szerződés nélkül.
2020. okt. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Mert jó magyaroshan lett megcsinálva a rendszer, és úgy tűnik azt a featuret nem tudták megugrani, hogy lehessen accountant accot csinálni vagy hasonló és ahhoz hozzárendelni júzereket, meg különböző jogokat.
2020. okt. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell megadni

Egyke kell

Amit meg csak saját alól lehet intézni, arra belép az ügyfél a könyvelő meg segít

2020. okt. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Aki kéri azt a könyvelőt jobb, ha el is kerülöd.


5-ből 4 nekem kérte, egy nem, egy volt normális közülük, amelyik nem kérte a többi csak kóklerkedett. Volt aki pl. a valótlan adattartalmú nullás bevallásokat a nevem alatt dobálta be határidőn túl, ami miatt engem bírságoltak meg.


nincs ott baja a rndszernek, Egykével alapból képviseletet lát el bárki, még akár önmagad is. Webes ügysegédet meg nem agysebészet kezelni. Pl. telephely felvétele, tev. kör felvétele, stb adatváltozások kapcsán. Máshoz meg nem kell ha nrmális könyvelőd van saját ühyfélkapujára kapja az értesítéseket.

2020. okt. 16. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
9%
Jelszó nélkül hogy lép be, hogy beadja a bevallást, azt magyarázd meg légyszíves! :D
2020. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Saját ügyfélkapuján adja be.


Le kell adnia az EGYKE nyomtatványt, hogy ő a mghatalamzott, és hogy milyen módon képviseli az adózót. Megbízási szerződés, alkalmazottja neki, stb.


Meg kell adnia a könyvelőnek a saját adatait, adószám stb. és a saját ügyfélkapuján adja be a megbízói bevallásokat, nem az ügyfélén.


Nekem pl. szemrebbenés nélkül beírta magát a könyvelő alkalmazottamnak, holott vállalkozói szerződése volt, de ahhoz meg kellett volna adnia az adószámát a könyvelő cégének, ami meg már a szerződéskötéskor törölve volt neki, meg végrehajtás alatt állt, csak ezt elhallgatta. Így az én ügyfélkapuon keresztül tolt be valótlan adattartalmú, meg határidőn túli bevallásokat, ha egyáltalán leadta, mert volt olyat is amit nem sikerült neki :-) amiért ugye végül engem bírságoltak meg.

2020. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
93%
"Soha" nem adnám meg. Ennyi erővel a bankkártyák PIN kódját is megadhatnánk a könyvelőknek. Meghatalmazottként járjon el a nevemben, aztán adja le a saját ügyfélkapuján keresztül azt, ami a vállalkozásommal kapcsolatos.
2020. okt. 18. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!