Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha albérletben lakok és 30...

Ha albérletben lakok és 30 ezret fizetek egx fél szobáért,akkor a főberlőm mennyit adózhat utánam?

Figyelt kérdés

Elnyertem egy albérlet támogatást, viszont a főberlőm nem hajlandó aláírni egy elismervényt, amiben igazolva lenne, hogy én befizettem az albi díját. Azt mondta ő ehhez nem adja nevét, holott ezz egy hivatalos pályázat. Enélkül viszont nem kapom az összeget (ami pont fedezné az albit)..

Konkrét indoklást nem adott, úgyhogy csak találgatni tufom az elutasítása okát. Mert ha azt az összeget pluszba kifizetném amennyit adózik utánam, talán meggondolná magát..

A válaszokat köszönöm!



2020. okt. 25. 14:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Valóban a tulajjal beszélj, ahogy az utolsó is írja létezik olyan, hogy főbérlő, viszont abba a szerződésbe ezt is rögzíteni kell a tulajjal, hogy 3-ik félnek adhat albérletbe helyiséget.


Viszontnakkor nem is ő adózik,hanem a tulaj. A bevétel mínusz költségek után megmaradó összeg 15%-át. Emellett nem ártana számla sem hozzá adószámmal.

2020. okt. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Kivel vagy szerződve valójában?


Ingatlant tulajdonos adhat bérbe. Ha Ő írásban beleegyezik, akkor a bérlő is tovább adhatja bérbe (ez az albérlet).


Ha bérlő vagy, akkor logikusan a tulajdonossal vagy szerződésben, neki fizetsz, neki kellene erről legalább átvételi elismervényt adnia.

Ha albérlő vagy, akkor a másik bérlővel vagy jogviszonyban, nem pedig a tulajdonossal, neki fizetsz, így a másik bérlőnek kellene átvételi elismervényt adnia Neked és adóznia is utána. Ha ez a felállás, akkor elfogadom, hogy a tulajdonos nem kúszik bele az ügybe, mert jogilag nem vele állsz jogviszonyban.


Szóval mi a helyzet?

2020. okt. 26. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ha haza értem elolvasom pontosan mi áll a szerződésben, mert már nem emlékszem rá, hogy volt megfogalmazva. A válaszaitokazlt köszönöm!


Az első havi támogatáshoz csak az albérlet másolata szükséges, a többit meg ha utalom az lekövethető.. Egyedül az októberi díjról nincs semmi papírom. Ha valahogy megoldom, hogy legyen.. A főbérlőm kapna valami papírt / értesítést arról, hogy nekem folyosósítanak összeget? Mármint, hogy kapom ezt a támogatást mondjuk az ő engedélye nélkül? Vagy tudja valaki, hogy neki mi baja lehet ha én kapok támogatást?

2020. okt. 26. 16:43
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem kap semmit

Semmi köze hozzá

2020. okt. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kérdező! Könyörgöm!!! Mit kínlódunk ennyit?


Azt csak tudod, hogy kinek fizetted meg a bérleti díjat.

Azt sem tudod fejből, hogy kivel szerződtél le írásban?

Hogy írtad alá a szerződést, ha ezekkel nem vagy kapásból tisztában?


Látom, vannak bajok... :D


Na jó, olvasd el akkor utólag és figyelmesen (ez nagyon fontos) a szerződést, amiben kötelezettséget vállaltál.


Egyébként az, akivel leszerződtél nem kap semmiféle értesítést a támogatásodról. Semmi köze hozzá.

2020. okt. 27. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!