Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Mikortól kell TB-t fizetnem?...

Mikortól kell TB-t fizetnem? Többi lent.

Figyelt kérdés

Idén nyáron végeztem az egyetemen és egyelőre sajnos nem sikerült elhelyezkednem. A következőt találtam az eduline.hu-n:

"A diákigazolványotok érvényességi idejét követő 46. naptól. Ez azt jelenti, ha most tavasszal fejeztétek be a középiskolát, egyetemet vagy főiskolát, akkor még október 31-ig érvényes a diákigazolványotok, vagyis onnantól számít a 45 nap. Azaz december 16-tól már saját zsebből kell fizetnetek a TB-teket, ha addig nem kezdtek el dolgozni és nem is tanultatok tovább."

Ezek alapján december 16, viszont egy másik cikkben azt olvastam, hogy a diákigazolványt decemberig lehet használni a vírushelyzet miatt. A kettő dolog nincs összefüggésben, és december 16-tól fizetnem kell (ha addig nem sikerül elhelyezkedni) a TB-t, vagy a kettő összefüggésben van és december valahányadikától (a diákigazolvány lejártától) számított 45 nap múlva kell csak fizetnem a TB-t?



2020. okt. 29. 08:17
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Azokat a diákigazolványokat lehet december 15-ig használni, aminek az érvényessége a veszélyhelyzet ideje alatt járt volna le, ez konkrétan a 2019/2020 1. féléves matrica. Ha ilyened van (ténylegesen ez volt az utolsó féléves, nem csak nem vetted át a 2. féléves) , akkor december 15-től 45 nap.
2020. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

Ha végeztél le kell adni a diákot, nálunk legalább is beszedték és csak egy papírt kaptál cserébe, mely október 31-ig érvényes, minden kedvezményre jogosít ugyanúgy, csak a visszaéléseket akarták megakadályozni (sokan vettek matricát).

Szerintem fel kéne hívni a NAV-ot, mert ezzel a kavarással ők vannak a legjobban tisztába, hogy mikortól is kell fizetni.

2020. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyáron, amikor átvettem az oklevelemet, akkor azzal egy időben a 2019/2020-as 2. félév-re (az utolsó félévemre) szóló matricát is kikértem a TO-tól és ráragasztottam a diákomra. Úgy olvastam, hogy ez most december 15-ig érvényes. Kérdés, hogy a TB-t mikortól kell fizetni. Október 31-től számított 45-nap múlva, vagy december 15-től számított 45 nap múlva, de akkor megkeresem a NAV-ot, köszönöm a válaszokat.
2020. okt. 29. 09:03
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
A 2. féléves matrica alapból október 31-ig érvényes, nem a veszélyhelyzet alatt járt le. Azok nem hosszabbodtak meg, legalábbis nav szempontjából biztosan. (erről a mi cégünk kért nav állásfoglalást).
2020. okt. 29. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Tehát, ha október 31 helyett szeretnék december 15-ig utazni 50% kedvezménnyel, akkor kaparjam le a 2019/2020 2. féléves matricát, és akkor ott lesz alatta a 2019/2020 1. féléves? Ez vicc?
2020. okt. 30. 00:14
 6/6 anonim ***** válasza:
Én sem értem most mi van...Tavaszi félévben végeztem, azaz a diákom okt 31.-ig érvényes. Most akkor az én esetemben nincs meghosszabítva december közepéig?
2020. okt. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!