Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan kell adókártyát igényel...

Hogyan kell adókártyát igényelni ügyfélkapun keresztül? (Első elveszett)

Figyelt kérdés

Tudom, hogy hülye kérdés, hiszen több millióan képesek önállóan elintézni maguknak, de én szeretném a segítségeteket kérni ez ügyben.

Szóval nagyon megköszönném ha valaki nagyon alaposan, lépésről lépésre bemutatná hogyan kéne.. :-) Ha megkérhetlek még arra titeket, tényleg alaposan írjátok le, tekintsetek rám úgy mintha életképtelen szerencsétlen lennnék

Segítségeteket előre is köszönöm!



2020. nov. 4. 00:33
 1/7 anonim ***** válasza:
NAV honlapjáról letölthető T34-es adatlapon lehet adókártyát igényelni. Az adatlap benyújtható elektronikusan az Ügyfélkapun keresztül, vagy papíron – akár személyesen, akár postázva – az ország bármely NAV ügyfélszolgálatán vagy a Kormányablakokban működő NAV-ablakokban. Ingyenesen állítja ki az adóigazolványt a NAV, ha első igazolványról van szó, ha adatváltozás miatt kérik a cserét, vagy ha ellopták az okmányt. Háromezer forintba kerül a pótlás azonban, ha az igazolvány elveszett, megrongálódott vagy megsemmisült.
2020. nov. 4. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bementem a helyi kormányablakba, ahol van NAV ablak. Mondtam hogy elhagytam az adókártyámat, szeretnék újat. Történet vége.
2020. nov. 4. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2020. nov. 4. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm!Csak az a baj, hogy nekem valamiért nem tudja letölteni a T34es adatlapot a gépem..azt írja ilyen fájlok kárt okozhatnak a gépben.

Az lehetséges hogy kormányablakban meglehet csináltatni személyesen vagy valahol máshol kéne?

2020. nov. 4. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
ott a link az onya-hoz...
2020. nov. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oh, tényleg köszi!

És azt hallottam, hogy az aókártya mire megérkezi elég sok idő, fogok kapni valami igazolást, hogy az igénylés megtörtént? Sulihoz kéne...

2020. nov. 4. 10:26
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, kapsz igazolást.
2020. nov. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!