Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha kiírt az orvosom betegszaba...

Ha kiírt az orvosom betegszabadságra, választhatom, hogy a rendes szabimat használom fel?

Figyelt kérdés
Még sok szabim maradt erre az évre, amit szeretnék felhasználni, le kell e adnom a betegszabis papíromat a munkáltatómnak, vagy felhasználhatom a rendes szabimat? Fizu miatt nem lenne mindegy.
2020. nov. 10. 09:02
 1/6 anonim ***** válasza:
30%
Nem kellett volna kiíratnod magad táppénzre. Hívd fel és kérdezd meg tudja-e sztornózni.
2020. nov. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köteles vagyok leadni a betegpapírt? Mi van ha "elvesztem/elfelejtem leadni"? Most egyébként szabit kértem erre a hétre.
2020. nov. 10. 09:15
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Nem vagy köteles leadni. Nem fut össze sehol sem a rendszerben, ha te nem adod le a tp papírt.
2020. nov. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor ennyi, köszönöm!
2020. nov. 10. 09:25
 5/6 anonim ***** válasza:
38%
Na ezért nem kell hónapról hónapra élni. Ha nem így élnél most lehetnél nyugodtan beteg szabin decemberben meg rendes szabin.
2020. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én sem minden betegállományra vettem igénybe az ellátásokat (betegszabi, táppénz), volt, hogy nem egyszer szabadságot kértem rá, vagy egy részére.

A munkáltató által benyújtandó munkáltató igazoláson (táppénz esetén) amúgy is kellett adatot szolgáltatni, hogy mely időszakra nem folyósíthatnak ellátást, mert bérezésben részesültél helyette. Amire bért fizetnek, arra nem jár táppénz...


Soha nem volt belőle gond. Az orvosnak sem...

2020. nov. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!