Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Tippmixpro-n 200 ezer feletti...

Tippmixpro-n 200 ezer feletti nyereménynél lát az adóhatóság?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés. Tippmix-en egy alkalommal nyerek 200 ezer forint feletti nyereményt. Mivel efelett már utalnak, ezért ki kell tölteni egy igénylőlapot. Azon ugyebár a nyertes adatai szerepelnek, ahogyan ha a pénz bankszámlára kerül, arról is tudnak. Tudom, hogy a Tippmix adómentes, és elvileg nem kell a bevallásban sem feltüntetni (ha tévednék, javítsatok ki), de ha rendszeresen nyerek rajta, és sokszor utalnának, akkor egy idő után azért már jelentősebb lenne az összeg. A játék készpénzben zajlik, a készpénzes nyereményeket utalják mindig a bankszámlára.

A kérdésem tulajdonképpen arra irányul, hogy ha teszem azt, összeszedek x milliót, és esetleg ellenőrzésre kerülne sor, a nyertes szelvényekkel elég, ha igazolom a nyereményt? Azt megkérdezhetik egy vizsgálat során, hogy a játékokhoz szükséges készpénz honnét van/volt? (természetesen nem terrorizmust és hasonló szépségeket finanszírozok, hanem tisztességes munkából van)


De mint mondtam, a fenti leírás csak elméleti. Tudom, hogy a Tippmixben hosszú távon a kérdésem irreleváns, de kiváncsi lennék rá, és a NAV ügyfélszolgálatán nem tudtak válaszolni nekem.


Köszönöm a válaszokat.



2020. nov. 11. 07:17
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Nem tudtak válaszolni a nav ügyfélszolgálaton? Ne nevettess!
2020. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel adómente, ezért ha milliókat is nyersz, nem lesz para. Nyertes szekvényeket rakd el, más okból is jól jöhet az még.
2020. nov. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"Tudom, hogy a Tippmix adómentes"


Nem adómentes, csak épp te már a leadózott nyereményt kapod meg. És mivel ilyen módon már adóztál, a NAV már nem fog zaklatni.

2020. nov. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Nyugi, mire valami értelmezhetőbb összeg összejönne, már rég érvényesülni fog az a szerencsejáték alapszabály, hogy a bank mindig nyer.
2020. nov. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nyugi, nem fenyeget az a veszély, hogy folyamatosan nyerj milliókat.


Leadózott nyereményt kapod meg. Tök mindegy, hogy mennyit nyersz.

2020. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

1/5 : ha hiszed, ha nem, eddig 2 kérdéssel mentem be hozzájuk, de egyikre sem kaptam meg a megfelelő választ. Talán csak új volt a kolléga, nem tudom.

3/5 : így értettem, csak rosszul fogalmaztam... köszi a javítást!


És persze mindenkinek köszönöm a gyors reagálást! 🙂

2020. nov. 11. 15:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Viszont ,ha ezért a pénzért elkapnak az oddsportal.com bukijain,akkor neked véged !!!
2020. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, ez a kérdés masszívan elméleti, a tömeges bundák miatt fizikailag lehetetlen hogy te annyit nyerj hogy ilyenből gondod legyen. Inkább bukni fogsz jó sokat hosszú távon.
2020. nov. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!