Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogy lehet egészségügyi...

Hogy lehet egészségügyi járulékkal kapcsolatos hátralékom, ha a kérdéses időtartamban aktív nappali hallgatói jogviszonyom volt?

Figyelt kérdés

A 2018-as évre 71000 forintnyi előírás szerepel az adószámlán, ebből 58000 forint lett kifizetve. 2018-ban én nem fizettem TB-t, mivel tavaszi félévben passzív hallgató voltam és mai napig él a jogviszonyom (de ugye mostmár aktív). A NAV-os honlapon a listás adószámla alatt csak ezt a 12000 forintot listázzák. Ha valóban valamiféle elmaradás történt, akkor ez hogyhogy nem kamatozott azóta? Vagy azt a NAV honlapja nem írná?



Illetve hogy történhetett ez meg egyáltalán? 2017-ben még én fizettem a TB-t és a 2017-es évre túlfizetést mutat az oldal, azzal nincs is probléma. Ha valamiféle adminisztratív probléma lenne és eleve nem fizetné senki a TB-t, akkor nem csak 12000 lenne a tartozás, viszont így abszolút nem értem, hogy mégis mi a fene ez. Az esetleg lehetséges, hogy passzív jogviszonnyal nekem kellene fizetni a TB-t? Az nem túl valószínű, az eduline-on hivatkoznak is egy jogszabályra, ami kimondja, hogy attól még azt nem kell egyénileg fizetni.



2020. nov. 25. 15:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Kérj időpontot a NAV-nál és próbáld rendezni személyes ügyfélfogadáson.
2020. nov. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt itt Neked senki nem fogja tudni megmondani a fenti adatokból.


"akkor ez hogyhogy nem kamatozott azóta"

"Kamatozott" valószínűleg, de jogszabály szerint az 5 ezer forintot el nem érő késedelmi pótlékot az adóhivatal nem írja elő.

2020. nov. 26. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!