Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hol tudnám pontosan elintézni...

Hol tudnám pontosan elintézni online hogy magamnak fizessem a tb-t?

Figyelt kérdés
kérem valaki segítsen, a napokban kaptam levelet higy megvonták az fht támogatásomat, és írták azt is hogy november 9-től a tb-m sem aktív. most hogy online kell mindent ügyintézni és nincs ügyfélkapum, hogy oldajam ezt meg hol és mit hogy én akarom magamnak fizetni a továbbiakban és küldjék a csekket?
2020. nov. 27. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Keresd a ---hova kell bejelenteni......szöveget.

2020. nov. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, de nem vagyok képben sajnos, itt csak egy bejelentőlapot lehet letölteni, de ezzel még semmivel sem vagyok előrébb hogy mit hogy csináljak
2020. nov. 27. 13:01
 3/10 A kérdező kommentje:
most 9.-én szűnt meg, de azzt írják hogy még 45 napig fennáll, ezt ki kell várnom, vagy már most el kell indítani?
2020. nov. 27. 13:06
 4/10 A kérdező kommentje:
és az okmányaimat is hogy csatoljam ha postai úton szeretném, fénymásolat kell róla vagy mi... ajj :(
2020. nov. 27. 13:09
 5/10 anonim ***** válasza:

"4. Milyen teendői vannak, akinek egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetnie?

2020. július 1-jétől átalakult az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés rendszere. Ettől az időponttól a NAV automatikusan előírja az egészségügyi szolgáltatási járulékot a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatszolgáltatása alapján és erről tájékoztatást küld a járulékfizetésre kötelezettnek.

A magánszemélynek tehát a járulékfizetést fő szabály szerint nem kell bejelentenie a NAV-hoz.

Ha a NAV a járulékfizetést bármely okból nem írta elő, akkor a magánszemély külön eljárás keretében a ’T1011U jelű adatlapon jelentkezik be az egészségügyi szolgáltatási járulékfizetés hatálya alá (például ha korábban a fizetésre kötelezett magánszemély nem minősült belföldinek, vagy ha a foglalkoztató nem jelentette be a biztosítási jogviszony végét).

Figyelem! Ebben az esetben is a NEAK adatszolgáltatása alapján történik meg a fizetési kötelezettség előírása.

A nyomtatvány elérési útvonala a NAV honlapján:

[link]

A ’T1011U jelű adatlapot

➢ személyesen,

➢ postán, vagy

➢ ügyfélkapun keresztül (előzetes regisztrációt követően) lehet benyújtani."


[link]


Személyi jövedelemadó és a foglalkoztatáshoz kapcsolódó járulékok, más közterhek


91. Az egészségügyi szolgáltatási járulék

2020. nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
ok, totál elvesztem
2020. nov. 27. 13:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet még személyesen intézni én a héten voltam ez ügyben.Nav-nál kell kérni.

Online elveszek én is .

2020. nov. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem olvastad el végig.


Hova kell bejelenteni az egészségügyi szolgáltatásra való jogosultságot?


A bejelentést az Egyéni bejelentés alapján egészségügyi szolgáltatásra jogosultak Bejelentő lapja (NEAK 2014.09. Eüszj.) elnevezésű, kézzel, olvashatóan vagy géppel kitöltött nyomtatványon, a szükséges dokumentumokkal együtt, a lakóhely szerinti kormányhivatalnál kell benyújtani, személyesen, vagy meghatalmazott által, illetve postai úton.


A legközelebbi kormányhivatal elérhetőségének megadásához kérjük, adja meg lakóhelyének, vagy tartózkodási helyének irányítószámát:


Milyen dokumentumok szükségesek a bejelentéshez?


Személyazonosságot igazoló okmány: személyazonosító igazolvány (ideértve az ideiglenes személyi igazolványt is), érvényes útlevél, kártyaformátumú vezetői engedély,

lakcímet igazoló okmány,

jövedelemigazolás, ha a bejelentése azon alapul, hogy a nyugdíjkorhatárt betöltötte,

munkaképesség csökkenést, egészségkárosodást megállapító, egészségi állapotot igazoló szakvélemény, hatósági bizonyítvány vagy határozat, ha a bejelentése azon alapul.



Nyomtatvány


Egyéni bejelentés alapján egészségügyi szolgáltatásra jogosultak Bejelentő lapja (NEAK 2014.09 Eüszj)


Zanzásítva:

Kérhetsz időpontot a kormányablaknál--gyengébbek kedvéért ügyfélszolgálat--

Feladhatod postán a kért iratok fénymásolt példányával.

Úgy vélem, neked a legegyszerűbb a kormányablak lenne.

2020. nov. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A NAV a NEAK adatszolgáltatása alapján írja elő a járulékokat alapból. Ez régen úgy működött, hogy be kellett a járulék fizetése alá jelentkezni az adóhatóságnál.


Ha most is ezt teszed (bejelentkezel), abból baj nem lesz. De nem a NEAK-hoz kell bejelentkezni, hanem az adóhatósághoz. Van rá egy formanyomtatványuk: 20T1011U a száma, és a honlapjukon megtalálod.


Ha online nem megy a dolog, akkor ügyfélszolgálaton beszerezhető ez az adatlap, vagy tőlem is kaphatsz egyet pdf. formátumban, ha írsz egy e-mail címet, ahova küldhetem.


Bejelentkezési "kötelezettség" a passzív időszakot (Neked 45 nap, amíg nem kell fizetned járulékot, de eü. szolgáltatásra jogosult vagy) követő 15 napon belül van. Tehát a támogatás lejártát követő 45 nap, amíg nincs dolgod, utána pedig 15 napon belül be kell jelentkezni járulék fizetésére a NAV-nál a 20T1011U adatlapon, ahol megjelölöd azt az időpontot, amikortól fizetési kötelezettséged áll fenn. A támogatás megszűnését követő 46. nap lesz ez, ha addig nem tudsz elhelyezkedni valahol biztosítottként (például munkaviszonyban). Ha el tudsz helyezkedni, akkor nem kell bejelentkezned, mert okafogyottá vált a dolog. Ezt a 46. napot megnézed, hogy a naptár szerint mikorra esik, és ezt az időpontot írod rá a nyomtatványra. Naptári nappal számolunk! A bejelentkezést az adóhatóság feldolgozza, és kapsz az "eredményről" írásos értesítést tőlük, hogy milyen számlaszámra, milyen összegekben és milyen határidővel kell teljesíteni a fizetést.

Bejelentkezéshez semmiféle iratot nem kell csatolni sem eredetben, sem másolatban. Csak az kitöltött adatlapot kell benyújtani a NAV-hoz vagy postán, vagy személyesen, vagy ha van, akkor ügyfélkapun keresztül.


A NEAK-kal NEKED semmi dolgod. Amit valaki fentebb belinkelt, az nem a Te eseted.


Ha van kérdésed, csak nyugodtan tedd fel.

2020. nov. 28. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... egyébként a NAV-hoz történő bejelentkezés által a NAV egyeztetni fog a NEAK-kal (is).
2020. nov. 28. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!