Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Nem látom a bejövő számlát a...

Nem látom a bejövő számlát a Nav rendszerében. Nekem lehet ebből bajom?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként (ÁFA-mentes) befogadtam számlákat július 1 után. Ezek közül van olyan, melyet nem látok a NAV online számla rendszerében, mint bejövő számlát. Van olyan, amelyet kézzel hagyományos tömbben írtak meg, és van olyan is, amelyet számítógépes rendszerrel.

Ugyebár a kiállítónak a kötelessége, hogy jelentse a számlákat. Nekem vajon lehet ebből bajom?


2020. dec. 3. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem lehet ebből bajod, a kiállító felelőssége a számlák jelentése. Amúgy megfelelnek a számlák az előírásoknak? Törzsszámod rajta van? Vannak még amúgy olyan számlák, amiket nem kell jelenteni, mint pl a pénztárgéppel kiállított számlák (általában benzinkutak, posta, gyógyszertár, tesco, auchan, stb).
2020. dec. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a törzsszám az adószám eleje, akkor persze. A teljes adószám rajta van. Más gondot sem látok rajtuk.
2020. dec. 4. 11:10
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Igen, a törzsszám az adószám első 8 számjegye. Az áfa törvény szerint csak ez kötelező, nem a teljes adószám (bár én biztatom az ügyfeleimet, hogy a teljeset írják rá, több okból is). Akkor még két dolgot tudok elképzelni:

1) a partner nem jelentette;

2) a partner azt hiszi, hogy jelentette, de mégsem ment át a rendszeren (online számlázóknál sajnos előfordulnak még anomáliák).

2020. dec. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. dec. 6. 16:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!