Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Ha másodállásban indítok...

Ha másodállásban indítok Kft-t akkor mi az a minimum adó és járulék amit havonta fizetnem kell?

Figyelt kérdés
Jelenleg KATA-s egyéni vállalkozó vagyok, 1 millió / hó-ba alig férek bele. Milyen költségei lennének havi szinten egy Kft-nek? Van heti 40 órás főállásom.
2020. dec. 13. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Hát, pl. kezdjük a 3 millió kezdőtőkével, ami a Kft alapítás minimuma. Aztán ugye egy Kft-ben valamilyen tisztségviselőként tevékenykednél, amiért fizetést kell adnod magadnak, itt pedig kb nem számít, hogy már van egy főállásod.

Ja, és a Kft pénzével nem gazdálkodhatsz úgy, mint a sajátoddal KATA esetén, mindent könyvelni kell, minden a Kft-é, te onnan csak a fizetéseddel és osztalékkal vehetsz ki pénzt.

2020. dec. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

nem kell hozzá 3 milla. Elég ha kitöltesz egy nyilatkozatot, hogy a pénz rendelkezésre áll és ha szükséges akkor a Kft-részére biztosítani tudod azonnal.


Ez egy kiskapu. (Persze, jó ha van 3 milla ha valami rosszul sül el.)


Egyszerűbb, ha a párod lesz katas és a nevében számlázol, vagy csinálsz egy bt-t

2020. dec. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, van 3 millió tőke.

Egy webshopom van aminek ugye egy üzemeltetője van (én), párom nevében nem tudom, hogyan számlázhatnék...


Fizetést muszáj adni magamnak? És ha azt mondom, hogy 0 Ft, így nem keletkezik szocho, járulék fizetési kötelezettségem? A pénzt meg év végén osztalékként kivenném.


Bt jó ötlet de nem tudom miben jobb mint a Kft. Korlátlan felelősség teljes vagyonnal, nem tervezek csődbe menni de akkor is Kft biztonságosabbnak tűnik.

2020. dec. 13. 16:13
 4/7 xswerdy ***** válasza:

Kft tulajdonosa elláthatja fizetés nélkül a tevékenységet, ha van főállása, szóval nem kell bér után járulékot fizetni.


Ha a Kft-nek te vagy az ügyvezetője, akkor az ügyvezetői felelősséged fennáll, úgyhogy ebből a szempontból nyugodtan nyithatsz bt-t is.


Amit valaki fent írt, hogy a párod legyen Kata-s, azt gondolom úgy érti, hogy ő is váltson ki egy kata-s vállalkozást, és akkor már 2 millió a határ. Ez nem olyan egyszerű, a tevékenységet valahogy ketté kell osztani, de én is ebbe az irányba mennék. Ha pl. két webshopot üzemeltetnél, akkor egyszerű lenne. Esetleg kettébonthatod (a termékcsoportok egy részét átviszed egy másik shopba), de akkor az új shopnak is be kell indulnia, a régi vevőknek egy része nem fog rátalálni. Beszélj esetleg jogásszal, hogy olyat lehet-e, hogy ez két egyéni vállalkozó közös webshopja, és megmondjátok, hogy a termékek egy részét az egyik, más részét a másik forgalmazza. Ha egy rendelésen mindkettőből van, akkor két számlát adtok. Ha mondjuk félévkor átírjátok z üzemeltetőt, és év végén vissza, abba már gyanúsan bele lehetne kötni. És ugye most már minden számla megy a NAV-nak, ha egy KATA-s ev. fél évig számláz ezerrel, utána meg fél évig semmit (de nem szüneteltet), ha felkeltheti az érdeklődésüket.

2020. dec. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4/4 igen én is így látom, viszont lehet van megoldás :)

Az eladások egy része emag.hu marketplace-ről jön, másik fele a webshop.

Lehetne marketplace enyém, webshop övé viszont akkor dupla katát kell fizetni havi 2x25 ezer, lehet rosszabb mintha kft lenne.

2020. dec. 13. 19:09
 6/7 A kérdező kommentje:
Valamint a költség számlákkal is sakkozni kellene, 1 költség számla neki 1 nekem
2020. dec. 13. 19:10
 7/7 anonim ***** válasza:

Törvény szerint kötelező 8 napon belül bankszámlára fizetni a törzstőkét, ha a cég rendelkezésére bocsátottad.

Magadnak nem kell fizetést adni, lehetsz 0 forint megbízási díjjal. Év végén meg osztalékozhatsz akár.

2020. dec. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!