Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » A feketéző/szürkéző munkaválla...

A feketéző/szürkéző munkavállalók és munkáltatók kb hány milliárd forinttal rövidítik meg a közös nyugdíjkasszát évente?

Figyelt kérdés
2020. dec. 18. 12:35
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Igazából szerintem a nyugdíjkasszát semmivel, mivel onnan kifizetést sem fognak kapni, ez jelenleg szeirntem kb olyan, mintha lelépnének külföldre dolgozni, nem fizetnek a magyar kasszába, de majd később nem is kapnak onnan.


Persze akkor más lesz a helyzet, amikor tömegesen nyugdíjba mennek a '90-es évektől kezdve full feketén, max félállásban dolgozó "vállalkozók", és megindul a picsogás, hogy miért kapnak 30 ezer nyugdíjat. Ha tömeges lesz a dolog, akkor a választók száma miatt nyilán a kormány majd rendezi. Na onnantól tízmilliárdokkal :)

2020. dec. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Sok igazság van abban, amit az egyes ír. Viszont a felosztó-kirovó rendszer miatt most is rövidítik a nyugdíjkasszát, mivel azt más forrásokból kell pótolni.
2020. dec. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
56%

2: a felosztó kiróvó rendszert mindenki rövidíti, aki "kiiratkozik" a rendszerből, tehát például külföldre megy, de akár az is, aki meghal idő előtt, mert igaz, hogy nem fog kelleni majd neki nyugdíjat fizetni 10 év múlva, de ő sem fizeti a jelenlegi nyugdíjasok pénzét még 10 évig. Továbbra is azt mondom, nem ez a fő gond, és nem is ezek miatt az anomáliák miatt szorul a rendszer főként kiegészítésre.



Viszont egy adót nem fizető (minimál adót fizető ember) nem a nyugdíjkasszát rövidíti igazán!


Aki külföldre megy/meghal/bármi, az nem használja tovább a magyar utakat, a magyar EÜt, nem itt járatja a gyerekeit iskolába, nem vesz igénybe állami szolgáltatásokat, nem érdekli, hogy van e rendőr az utcákon, stb.


Ezeket a szolgáltatásokat pedig azonnal igénybe veszi az aki itthon adót csal, viszont nem járul hozzá a fenntartásához sem.


Nyivlán a nyugdíjkasszába nem fizetés sem erkölcsös, de makro szinten szerintem pont nem ott okozza az igazi kárt (de mondom, ez csak addig igaz, amíg a nyugdíjkassza valóban nem fog neki a végén nyugdíjat fiztni, legalábbis nem többet, mint a gombok, amiket ő is befizetett. Ha ez változik, akkor más a helyzet)

2020. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%
Nyilván, én nem is azt a részét vontam kétségbe. Csak az ütött szemet nekem, hogy a feketézők nem rövidítik a nyugdíjkasszát jelenleg, mert igenis de, hisz amiből a mostani nuyggereknek adják a pénzt, abba a közösbe ő nem fizet bele. Értem én azt, amit te mondasz és igazad is van, de jelen pillanatban is hatással vannak a feketézők/nem annyit fizetők stb és nem csak a nyugdíjkasszára, hanem a teljes állami költségvetésre.
2020. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteggel. Lehet bármit mondani, meg szidni a korrupciót, de aki feketézik, az minden magyar állampolgártól lop.
2020. dec. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Azon is gondolkodjatok el mikor nem kértek számlát-nyugtát a fodrásztól, műkörmöstől, vagy a "számla nélkül olcsóbb" vízvezetékszerelőt hívjátok ki akkor ti is hozzájárultok, elősegítitek ezt a tendenciát.

Majd ugyanezen emberkék vannak felháborodva hogy alig van tanár, orvos, rendőr aki segítené a mindennapjainkat. És ugyanezen emberkék mennek még a mai nap is tüntetni a gaz bankok ellen mert kizsákmányolták őket a devizahitellel. Tudom hogy azt a kormány és a bankok közösen hozták össze de mégiscsak a nagy közös kasszából lett rendezve.

2020. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6: ez is igaz maximálisan.

De ez is rendszerszintű probléma.


Van egy meló ami 127 ezer lenne számával (100+áfa). Mivel senki nem kér számlát, ezért a szerelő eleve elkezdi úgy árazni, hogy akkor nem is 100ezer, hanem 127, mert úgsincs soha számla igény az emberek meg kifizetik a 127-et, hiszen annyi lenne amúgy is, így a számlás máló már 127+áfa... Ez addig amíg nem kérsz számlát senkit nem zavar, de a valóságban egy brutális árdrágítás, mert egy idő után nem olcsóbb lesz a munka számla nélkül, hanem marha drága lesz számlával.

2020. dec. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#7 Fején találtad a szöget. Viszont ezen a rendszer szintű problémán könnyen lehetne változtatni, csak akarat kérdése.

Egyébként nem is értem ezt a problémát. A legtöbb szaki katás vállalkozó, akkor is havi 50 ezret fizet adó és egyéb járulék szinten ha 10 ezret számlázott adott hónapban és akkor is ha kihasználja a teljes havi keretet, tehát egymilliót számláz ki összesen.

Viszont ezek a szakik is szidják a rendszert hogy mennyit kell várni az okmányirodában és a tanárok milyen lusták, az orvosokról nem is beszélve. Pedig ők is és mi is beleértve magamat, tehetnénk róla hogy változás történjen. Mindig minden piciben kezdődik.

Hogy egy példával éljek. Mi európaszerte nyújtunk szolgáltatást. Mikor kint is nehezebb munkát szerezni (nyári leállás, gazdasági válság, virushelyzet) a kollégáim kérdezik hogy a német miért nem adja oda a munkát nekünk hisz múlt hónapban is megkaptuk és árat sem emeltünk, protekcionistáknak tartják őket mivel a saját vállalkozóikat részesítik előnyben. Pedig jól belegondolva azok a vállalkozók majd ott fizetnek adót, ottani munkaerőt dolgoztatnak és azok ott is költik ez a bérüket, ezzel pörgetve a gazdaságukat. Én (még ha negatívan is érint minket) ezt inkább nemzetinek tartom és igazat is adok nekik. Az ott befizetett adóval hozzájárulnak a közös terhekhez, az ő közfoglalkoztatottjaik (rndőr,tüzoltó,tanár,orvos) lesz ebből jobb bérszinvonalon fizetve és ehhez meg is kapják a minőségi eszközöket. Ehhez nekünk még kell pár évtized hogy megértsük.

2020. dec. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kicsit árnyalja a képet, hogy aki feketézik meg szürkézik, az itthon cseszi el a pénzét, azaz itt fizet áfát, jövedéki adót meg társait, amit beépítettek az árakba. Aki külföldön van, az tényleg nem rongálja az utakat, viszont a fentikből is nullát fizet.
2020. dec. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Laca11 válasza:
Annyit hozzátennék, hogy kb 15 évvel ezelőtt elindult egy pozitív fordulat az addig is gyenge adózási kedvben. Lassan mindenhol elkezdtünk számlát kapni, és kérni is. Aztán ez az elmúlt évtizedben visszaromlott. Sőt, visszább. Ebben nyilván benne van az is, hogy ha látod, milyen dolgokra megy el az adód (vagy azt, hogy mire nem), nem szívesen adod oda. Sokan úgy gondolják, hogy jobb helyen lesz az a családomnál, mint Mészárosnál. Ezzel se lehet nagyon vitázni, de így a maradék kevésből kénytelenek stadiont építeni, persze, hogy nem jut kórházfelújításra pl.
2020. dec. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!